Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Lähemalt »

Turvalise riigi loomine

Ülevaade Eesti siseturvalisuse
arengukava olulisematest
suundadest.

Lähemalt »

Õpetajaraamat e-Koolikotis

Ohutusaine raamatu koolitused
märts-aprill 2018 üle Eesti.

 

Vaata kutset. Registreeri »

 

Eelinfo

Siseministeeriumi 22. nädala eelinfo (28.05-01.06)


Esmaspäev, 28. mai
• Minister Andres Anvelt tutvustab Riigikogu õiguskomisjonile Eesti, Leedu ja Läti Vabariigi valitsuse hädaolukordade ennetamise, nendeks valmisoleku ja neile reageerimise alase vastastikuse abi ja koostöö kokkuleppe ratifitseerimise seadust (625 SE).

Kõnealuse koostöö kokkuleppe allkirjastasid kolme riigi siseministrid mullu novembris. Seni on lepingud hädaolukorra kohta olnud sõlmitud eraldi Eesti ja Läti ning Läti ja Leedu vahel, kuid kõiki kolme Balti riiki hõlmavat lepingut ei ole olnud.
• Minister osaleb Kaarel Eenpalu 130. sünniaastapäeva tähistavatel üritustel.
Teisipäev, 29. mai
• Minister osaleb Riigikogu põhiseaduskomisjoni istungil, kus arutatakse välismaalaste seaduse eelnõu muudatusi.

• Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb Lootuse külas toimuval süüteoennetuse nõukogu istungil, kus keskendutakse kriminaalpoliitika uute põhialuste arutelule.

• Tallinnas toimub PPA uue kaatri nimega Pikne sisseõnnistamine, Süsta sadamas, aadressil Süsta 15. Tseremoonia algab kell 13.30 ning peale seda on ajakirjanikel ja teistel huvilistel võimalik minna kaatriga merele. PPA kaatri ehitamist ja soetamist rahastas siseministeerium Euroopa Liidu sisejulgeolekufondist.

Kolmapäev, 30. mai
• Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüdi juhtimisel koguneb Eesti idapiiri ehitamise nõukogu, kus toimub RKAS ja PPA poolne ekspertiiside ja hinnangute tutvustamine.
• Siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont, päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi ja väliskoostöö nõunik Tarmo Terep osalevad elanikkonnakaitse mehhanismiga liitunud elanikkonnakaitse asutuste peadirektorite kohtumisel Bulgaarias.

Kohtumisel on arutlusel elanikkonnakaitse mehhanismi muudatusettepanekud ning ja Euroopa-ülene reageerimisvõime. Samuti vaadatakse üle riikide tegevused ning koostöövõimalused, seal hulgas peatselt algava tuleohtliku aja valguses Lõuna-Euroopa metsades.
Peadirektorite kohtumise teine võtmesõna on võrgustamine – eesmärk on anda elanikkonnakaitse asutuste juhtidele ja Komisjonile platvorm avatud mõttevahetuseks ning tuleviku aruteludeks. Kohtumisele on kutsutud 28 Euroopa Liidu liikmesmaad, lisaks teised võrgustikuga liitunud riigid.

Tänavuse eesistujariigi Bulgaaria eestvedamisel Euroopa Komisjoniga korraldatud „40th Meeting of Directors-General for Civil Protection of the Participating States to the Union Civil Protection Mechanism“ nime kandev kohtumine toimub sel korral 40. korda. 
• Narva-Jõesuu PPA kordonis toimub uue kaatri Udrija sisseõnnistamine. Tseremoonia algab kell 14.00 aadressil Suur-Lootsi 1A, Narva-Jõesuus. Kaatri ehitust ja ostu finantseeris siseministeerium Euroopa Liidu sisejulgeolekufondist. Sündmusele on oodatud ka ajakirjanikud.

Neljapäev, 31. mai
• Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna juhatab siseministeeriumis automaatse biomeetrilise identifitseerimissüsteemi (ABIS) nõukogu esimest kohtumist, mis on loodud automaatse biomeetrilise identifitseerimissüsteemi loomise ja rakendamise arendusprojekti käivitamiseks. Nõukogusse kuuluvad mitme ministeeriumi asekantslerid.

Reede, 1. juuni
• Minister Andres Anvelt tutvustab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonile Justiits- ja siseküsimuste nõukogu (JHA) seisukohti, mis koguneb Luxembourgis 4.-5. juunil.

• Kantsler Lauri Lugna osaleb Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) poolt IX korda peetaval riigikaitseõiguse ja rahvusvahelise sõjaõiguse teemalisel konverentsil.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Siit on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös, ning soovi korral saad esitada kommentaare või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuselt vastuse.