Sa oled siin

Veel nädal aega saab esitada parimaid siseturvalisuse vabatahtlikke

15. jaanuar 2018 - 10:44

Siseministeerium kutsub tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke ja neid toetavaid ettevõtteid, asutusi, ühinguid ja eraisikuid. Kandidaate saavad esitada kõik Eesti inimesed ja organisatsioonid hiljemalt järgmiseks esmaspäevaks, 22. jaanuariks.

Siseturvalisuse vabatahtlikud aitavad Eestit päevast päeva teha turvalisemaks paigaks, aidates päästa inimesi tuleõnnetusest või uppumisest ja hoides ära kuritegusid. Samuti väärivad tunnustust vabatahtlike toetajad, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi, panustanud vabatahtlike töösse rahaliselt või oma isikliku ajaga.

Siseministeerium ootab ettepanekuid neljas kategoorias:
- aasta vabatahtlik päästekomando või reservpäästerühm,
- aasta vabatahtlik merepäästeühing,
- aasta abipolitseinike rühm,
- aasta siseturvalisuse vabatahtlike toetaja.

Möödunud aastal pälvis aasta vabatahtliku päästekomando tunnustuse MTÜ Lootuse Küla Päästeseltsi eestveetav Kibuna vabatahtlik päästekomando. Kibuna vabatahtlikud päästjad on käinud aastast aastasse koolides ja vabaajaüritustel päästetehnikat ja -oskusi tutvustamas ja nõustanud tuleohutusalaselt paljusid kodusid. Aasta abipolitseinike rühma tunnustuse pälvis politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna abipolitseinike rühm, kes panustab nii avalikkuse turvatunde tagamisse kui ka arestimaja, kinnipidamiskeskuse, valvebüroo ja piirivalvebüroo tegemistesse. Aasta vabatahtliku merepäästeühingu aunimetuse sai Saaremaa Vabatahtlik Merepääste Selts, kes on oluliselt panustanud ennetustegevustesse kogukonnas ning ellu viinud mitmeid edukaid projekte.

Kandidaatide esitamiseks tuleb täita veebivorm aadressil www.siseministeerium.ee/vabatahtlikud-2018. Laekunud ettepanekute seast valib siseminister hindamiskomisjoni ettepanekul välja kuni kümme füüsilist või juriidilist isikut ja kolm rühma, kes pälvivad tunnustuse. Auhinnatud vabatahtlikud ja nende toetajad tehakse teatavaks 27. veebruaril siseministeeriumis toimuval pidulikul vastuvõtul. Siseministeerium tunnustab siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid sellisel kujul kuuendat korda.

Lisainfot vabatahtlike tunnustamise ja kandidaatide esitamise kohta leiate siseministeeriumi veebilehelt www.siseministeerium.ee/vabatahtlikud.

#tunnustus #vabatahtlikud

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

02.01.2019|Siseministeerium

Politsei määrab edaspidi kergemate rikkumiste eest fikseeritud mõjutustrahve

Sellest aastast jõustunud seadusmuudatused lubavad politseil paljude kergemate rikkumiste korral kasutada lühimenetlust, mis hoiab kokku politseinike aega ja vähendab ülekriminaliseeritust.

19.10.2018|Siseministeerium

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada tuleva nädala lõpuni

Siseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 28. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.