Sa oled siin

Valitsuse kriisikomisjon sai ülevaate tegevustest põgenike massilise sisserände korral

30. september 2015 - 17:09

Täna siseministeeriumis toimunud valitsuse kriisikomisjoni istungil andsid politsei- ja piirivalveamet ning sotsiaalministeerium ülevaate oma võimekusest ja tegevustest põgenike ootamatu massilise sisserände korral.

„Kuigi hetkel ei ohusta Eestit massiline ja kontrollimatu pagulaste sisseränne, on siiski oluline üle vaadata olemasolevad plaanid ja osapoolte tegevused. Olen kindel, et erinevad asutused annavad olemasolevate ressursside piires endast parima, et olla valmis ootamatusteks,’’ rõhutas siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont.

Kondi sõnul on üha suurenev rändesurve erinevatele Euroopa Liidu liikmesriikidele toonud kaasa vajaduse hinnata valmisolekut põgenike massilise sisserändega toimetulekuks. Sellega seoses vaatasid sotsiaalministeerium ning politsei- ja piirivalveamet üle 2011. aastal kinnitatud põgenike massilisest sisserändest põhjustatud hädaolukorra lahendamise plaani.

Lisaks andis maaeluministeerium kriisikomisjoni istungil ülevaate sigade Aafrika katku hetkeolukorrast ning selle eest vastutavate asutuste tegevustest, lähiaja üks tähtsamaid tegevusi on metssigade arvukuse vähendamine.

Samuti tutvustati hädaolukorra seaduses kavandatavaid olulisemaid muudatusi ning kriisiinfotelefonide toimimise hetkeolukorda ja edasisi kavatsusi.