Sa oled siin

Valitsus suunab 890 tuhat eurot PPA kriisivõimekuse tõstmiseks

19. detsember 2019 - 12:55

Siseministeerium saab 2020. aasta Vabariigi Valitsuse sihtotstarbelisest reservist Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) kriisivõimekuse tõstmiseks 890 000 eurot, et kaasata lisaressursse pikaajaliste ja ulatuslike kriiside lahendamiseks.

„Planeeritud tegevuste tulemusel on 2020. aasta lõpuks paigas vundament lisajõudude operatiivseks kaasamiseks – kokkuharjutatud üksused, läbimõeldud logistika ning kõik muu pikaaegsete ja raskete kriisidega toimetulekuks,“ ütles siseminister Mart Helme.

Siseministeerium on koostanud sisekaitsereservi väljatöötamiskavatsuse, mis on saadetud kooskõlastusringile. Väljatöötamiskavatsuse heakskiitmisel alustatakse seaduseelnõude muutmist, et luua õiguskeskkond sisekaitsereservi moodustamiseks. Tulenevalt laiapindse riigikaitse käsitlusest planeerib Siseministeerium luua Politsei- ja Piirivalveameti juurde sisekaitsereservi, mille ülesanne oleks reageerida erakorralistele ja ulatuslikku sekkumist vajavatele kriisidele.

Veel uudiseid samal teemal

12.02.2021|Siseministeerium

Omavalitsusliitudele eraldatakse kriisiteadlikkuse tõstmiseks kokku 100 tuhat eurot aastas

Siseministeerium toetab aastatel 2021–2024 igal aastal kokku 100 tuhande euroga omavalitsusliite, et aidata tõsta Eesti elanike teadlikkust võimalikest hädaolukordadest nende piirkonnas.

10.12.2020|Siseministeerium

Siseminister Laneman: tänast kriisi tuleb käsitleda tervishoiuvaldkonnast laiemalt

Siseministeeriumis toimus kolmapäeval, 9. detsembril Vabariigi Valitsuse püsiva kriisikomisjoni aasta viimane istung, mis keskendus peaasjalikult COVID-19 kriisile ja asutuste valmidusele kriisiolukordade lahendamiseks.