Sa oled siin

Valitsus suunab 890 tuhat eurot PPA kriisivõimekuse tõstmiseks

19. detsember 2019 - 12:55

Siseministeerium saab 2020. aasta Vabariigi Valitsuse sihtotstarbelisest reservist Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) kriisivõimekuse tõstmiseks 890 000 eurot, et kaasata lisaressursse pikaajaliste ja ulatuslike kriiside lahendamiseks.

„Planeeritud tegevuste tulemusel on 2020. aasta lõpuks paigas vundament lisajõudude operatiivseks kaasamiseks – kokkuharjutatud üksused, läbimõeldud logistika ning kõik muu pikaaegsete ja raskete kriisidega toimetulekuks,“ ütles siseminister Mart Helme.

Siseministeerium on koostanud sisekaitsereservi väljatöötamiskavatsuse, mis on saadetud kooskõlastusringile. Väljatöötamiskavatsuse heakskiitmisel alustatakse seaduseelnõude muutmist, et luua õiguskeskkond sisekaitsereservi moodustamiseks. Tulenevalt laiapindse riigikaitse käsitlusest planeerib Siseministeerium luua Politsei- ja Piirivalveameti juurde sisekaitsereservi, mille ülesanne oleks reageerida erakorralistele ja ulatuslikku sekkumist vajavatele kriisidele.

Veel uudiseid samal teemal

31.07.2019|Siseministeerium

Augustikuust hakkab kehtima abipolitseiniku seaduse muudatus

1. augustist rakendub abipolitseiniku seaduse muudatus, mis loob võimalused abipolitseinikel avaliku korra kaitsmisel seista kindlamalt politseiniku kõrval ja ühist ülesannet täita. Täna on abipolitseinikke 1080 ning nende panus kogukonna kaitsesse oli 2018. aastal 96 000 tundi.

Allikas: Pexels
26.07.2019|Siseministeerium

Teadlikkus lähisuhtevägivallast kasvatab politsei väljakutsete arvu

Viimastel aastatel on selgelt kasvanud politsei väljakutsete arv, kus korrakaitsjatel palutakse sekkuda lähisuhtevägivalla juhtumites.