Sa oled siin

Valitsus otsustas rajada sisekaitseakadeemia Narva kolledži

30. märts 2017 - 17:59

Tänasel valitsuskabineti istungil otsustati, et Narva rajatakse sisekaitseakadeemia kolledž. Uude kompleksi tulevad õppe- ja tööruumid, majutuskohad ning treening- ja spordiruumid koos ujulaga. Ühtlasi tähendab tänane samm seda, et akadeemia praegused õppekompleksid Tallinnas, Väike-Maarjas ja Paikusel säilivad. Otsus lähtub nii akadeemia huvidest kui ka Ida-Virumaa ja tema elanike vajadustest, olles kasulik mõlemale osapoolele.

Siseminister Andres Anvelti sõnul toetab sisekaitseakadeemia Narva kolledži rajamine SKA seniseid arengusuundi, andes kadettidele uusi praktika- ja juba teenistuses olevate inimestele enesetäienduse võimalusi ning tõhustades sisekaitseõpet Ida-Virumaa gümnaasiumites. „Samal ajal arvestab tänane otsus ka politsei- ja piirivalveameti vajadustega, milleks on kiirreageerimisvõimekuse tõstmine, uute harjutamisvõimaluste loomine ja piirivalvurite elamistingimuste parandamine,“ selgitas siseminister.

„Kolledži loomine suurendab märgiliselt Eesti riigi kohalolekut Ida-Virumaal, aitab parandada avalikku korda ja tõsta turvalisust. Praktikandid patrullivad reaalselt linnatänavatel, töötavad piiripunktides ja tollis ning löövad kaasa kohalike päästekomandode ja Viru vangla töös,“ sõnas Anvelt. „Lisaks arvestame Narva linna ootustega uue ujula osas, mis teenindaks ka linnarahvast. Tänane Narva ainus avalik ujula on ehitatud 1974. aastal ja sellest jääb narvakatele selgelt väheks.“

Tulevikus saab Ida-Virumaale praktikale suunata igal aastal kuni 400 kadetti, lisaks kavandatakse tolli- ja piiriõppe moodulite arendamist. Samuti pakub tulevane kolledž suuremahulist täienduskoolitust ja eelkutseõpet. Uus kolledž saab olema Eestis ainulaadne, kuna see ühendab kõikide sisekaitse erialade praktikad ja kadetid. Sisekaitseakadeemia Narva kolledžiga luuakse piirilinna 20 uut töökohta.

Kolledži rajamine on riigile ja akadeemiale rahaliselt jõukohane, ühtlasi ei kasva kuigivõrd akadeemia püsikulud, mis on SKA tuleviku mõttes väga oluline. Ehituse kogukulu on hinnanguliselt 12,8 miljonit eurot, millest poole saab eeldatavasti katta olemasolevate varade müümise ja eelarvesse juba planeeritud vahenditega. Puuduolevale osale tuleb leida katteallikad riigieelarvest.

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

06.04.2017|Siseministeerium

Sisekaitseakadeemia Narva kolledž rajatakse Kerese tänavale

Siseministri tänase Narva visiidi ajal peeti kõige otstarbekamaks, et sisekaitseakadeemia Narva kolledž rajatakse Tartu ülikoolile kuuluvale krundile Kerese 14. Krundil asuvad praegu ülikooli kolledži endine hoone, ühiselamu ning staadion.

27.03.2017|Siseministeerium

Andres Anvelt: tagasisaatmise süsteem tuleb tööle saada

27. märtsil Brüsselis toimuval Euroopa Liidu justiits- ja siseministrite nõukogu kohtumisel arutatakse seoses rändeküsimusega põhjalikumalt kaht teemat: tagasisaatmispoliitika tõhustamist ja tegelemist rände lähteriikidega, eelkõige Liibüaga.