Sa oled siin

Valitsus nimetas Kuno Tammearu Päästeameti peadirektoriks

23. märts 2018 - 10:19

“Päästeamet on üks Eesti olulisemaid asutusi, kuna nende töö tulemusest sõltub meie kõigi turvalisus. Sellise ameti juhtimine on vastutusrikas töö, millega Kuno on viimase viie aasta jooksul suurepäraselt hakkama saanud. Mul on hea meel, et ta jätkab oma tööd ka järgmised viis aastat,” ütles siseminister Andres Anvelt.

Kuno Tammearu on olnud Päästeameti peadirektor alates 2013. aastast, tema teine ametiaeg algab 2. aprillil 2018 ja kestab kuni 1. aprillini 2023.

„See on suur usaldus ja see ei ole vaid minu kui peadirektori usaldamine, see on kogu Päästeameti usaldamine. Usaldamine näitab, et see, mida oleme viimaste aastate jooksul saavutanud, paistab silma ja läheb korda. Ohutuskultuuri kasvatamine Eesti ühiskonnas on meie igapäevatöö ja see on pidev ning jätkuv protsess, mida mul on au juhtida ka järgnevad viis aastat,“ rääkis Kuno Tammearu.

Tammearu alustas päästjana tööd 1992. aastal, aastate jooksul on ta Päästeametis täitnud erinevaid spetsialisti ja juhi tööülesandeid. Ta on lõpetanud Eesti Riigikaitse Akadeemia, omandanud magistrikraadi haldusjuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolis ja hetkel omandab Tartu Ülikoolis magistrikraadi ettevõtte strateegilise juhtimise valdkonnas.

Päästeteenistuse seaduse kohaselt nimetab Päästeameti peadirektori siseministri ettepanekul ametisse Vabariigi Valitsus, kuulates ära Riigikogu õiguskomisjoni seisukoha.

Veel uudiseid samal teemal

17.07.2020|Siseministeerium

Siseminister: soovime kriisireservi lõplikud lahendused panna paika koostöös

Siseminister Mart Helme selgitas tänasel pressikonverentsil politsei ja piirivalve kriisireservi loomise vajalikkust ja põhimõtteid. Praegu esimesel kooskõlastusringil oleva kriisireservi loomise eelnõu osas soovib Siseministeerium teha tagasiside andjatega igakülgset koostööd.

07.07.2020|Siseministeerium

Eesti toetab Saksamaa ideed EL-i ülesest politseipartnerlusest

Täna toimus Saksamaa Euroopa Liidu (EL) Nõukogu eesistumise esimene EL-i siseministrite mitteametlik videokohtumine, mille ühe päevakorrapunktina arutati Euroopa politseipartnerluse ideed.