Sa oled siin

Valitsus kiitis põhimõtteliselt heaks idapiiri väljaehitamise tegevuskava

12. märts 2015 - 16:23

Siseminister Hanno Pevkur tutvustas tänasel valitsuskabineti istungil Eesti Vabariigi riigipiiri väljaehitamise, tähistamise, tehnilise valve võimekuse arendamise ning loodava taristu ja valvesüsteemide väljaehitamise  tegevuskava. Idapiiri väljaehitamise ja selle tehnilise valvesüsteemi loomise maksimaalne prognoositav rahaline maht järgneva nelja aasta jooksul on ca 70 miljonit eurot, mis sisaldab töid kogu idapiiri ulatuses, alates Narva-Jõesuust ning lõpetades Eesti-Venemaa-Läti ühispiiripunktiga Parmu külas.

Hanno Pevkur ütles pärast valitsuskabineti nõupidamist, et valitsuse põhimõtteline heakskiit piiri väljaehitamise kavale on väga hea sõnum, kuna Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahelise riigipiiri väljaehitamine on vältimatult vajalik riikliku julgeoleku tagamise tõhustamiseks. „Vaieldamatult on tegemist väga suuremahulise investeeringuga, mis vajab uuelt valitsuselt selgeid rahastamisotsuseid. Ma väga loodan, et pärast valimisi moodustatav valitsus mõistab alustatud piiritööde olulisust riigi julgeoleku tagamiseks ja jätkab alustatud töödega parima piiriturvalisuse tagamiseks,’’ rõhutas Pevkur.

Idapiiri korrastamise käigus alustatakse kontrolljoone tähistamist ka piiriveekogudel. Veepiiri plaanitakse tähistada kokku 621 ujuvmärgiga. Ettevalmistamisel on ka piiripostide hange ja juba valminud piiripostide paigaldamise projekt. Piiripostide paigaldamisega alustatakse nendes piirilõikudes, mis ei kuulu vahetamisele piirilepingu jõustumise järgselt.

Käesoleva aasta tegevustest saab veel välja tuua detailse maismaapiiri tööprojekti koostamise, IT lahenduste projekteerimise ja eramaaomanikelt vajadusel maade väljaostmise. Sõltuvalt finantseerimisvõimalustest alustatakse sel aastal eeldatavalt juba ka esimeste täiendavate tehniliste valveseadmete paigaldamisega puhastatud piiriribale.

NÄDALA EELINFO

Esmaspäev, 26. august
- Rahvastikuminister Riina Solman kohtub sotsiaalministri ja Eesti Lasterikaste Perede Liiduga.
 

Teisipäev, 27. august
- 27.-29. augustil osaleb pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsler Viola Murd HELCOM ja BALEX DELTA 2019 õppusel Taanis. PPA-st osaleb ka laevastiku lipulaev Kindral Kurvits. Tulenevalt õppuste järjekorrast jõuab 2020 aastal õppuse korraldamis kord Eestile.


Kolmapäev, 28. august
- Siseminister Mart Helme kohtub Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa ameti (eu-LISA) direktori Krum Garkovi ja haldusnõukogu esimehe Zsolt Szolnokiga
- Kantsler Lauri Lugna kohtub Soome Siseministeeriumi kantsleri Illka Salmiga ning tutvub Soome piirivalvega.


Neljapäev, 29. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad VV väljasõiduistungil Kagu-Eestis.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.