Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks kergliiklusteede rajamise reservnimekirja

13. juuli 2014 - 19:22

SISEMINISTEERIUM, 3. juuli 2014 - Valitsus kiitis täna heaks siseministeeriumi ettepaneku linnapiirkondade kergliiklusteede programmi täiendavate projektide lisamiseks, mis võimaldab veelgi toetada kergliiklusteede rajamist viies suuremas linnapiirkonnas.

„Iga rajatav uus  kergliiklustee suurendab oluliselt liiklusturvalisust ja loob piirkonna elanikele paremad liikumisvõimalused vaba aja veetmiseks. Mööda Eestimaad käies on hea näha, et rajatud teed on inimeste poolt aktiivses kasutuses ning see annab kindlust, et rahasuunamine on tehtud õigesse kohta,“ ütles siseminister Hanno Pevkur.

Reservnimekirjas loetletud kümne projekti toetusmaht kokku on 1,965 miljonit eurot ning projektide elluviimisel ehitatakse üle 9 kilomeetri kergliiklusteid, mis parandavad jalgrattaga ja jalgsi liikumise võimalusi. Toetust saavate projektide täpne hulk sõltub sellest, kui palju vabaneb tagasimaksete näol raha juba lõppenud projektidest.  Esmalt saavad toetust taotleda nimekirja paremusjärjestuses eespool olevad projektid. Reservnimekirja kuuluvad Tartu, Tallinna, Jõhvi, Kohtla-Järve, Narva, Pärnu, Saue valla, Kiili valla ja Rae valla kergliiklusteede loomise kavad.

Varasemalt on Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatavast linnaliste piirkondade arendamise meetmest aastateks 2007-2013 toetatud linnaruumi arendamist 57 miljoni euroga. Selle raha eest on ehitamisel või ehitatud 95 kilomeetrit kergliiklusteid, arendatud ühistransporti, ehitatud lasteaedu, turvakodusid, arendatud parke ja rannaalasid. Näiteks on Narva linnas toetatud Joaoru puhkeala arendamist (3 miljonit eurot) ja kaldapealse promenaadi ehitamist (4,2 miljonit eurot), Jõhvi kesklinnas jalakäijate promenaadi ja kergliiklustee rajamist (2,9 miljonit eurot), Pärnu linnas Vallikääru piirkonna edendamist (4 miljonit eurot) ning Tallinnas ühistranspordisüsteemi arendamist (ligi 1,6 miljonit eurot).

Toetus on mõeldud Eesti viie suurema linnapiirkonna – Tallinna ja selle lähiümbruse, Tartu, Narva, Kohtla-Järve ja Jõhvi ning Pärnu arengu toetamiseks ning keskuste ja nende tagamaade vaheliste ühenduste parandamiseks.

Lähemat teavet linnaliste piirkondade arendamise meetme kohta leiate siseministeeriumi kodulehelt: https://www.siseministeerium.ee/35935/

Lisainfo: Andres Heldring, andres.heldring@siseministeerium.ee, tel 6125 105.