Sa oled siin

Ukraina aseministrid tutvusid Eesti edulooga ühtse hädaabinumbri 112 kasutuselevõtul

10. jaanuar 2020 - 13:43

Siseministeeriumi külastasid täna Ukraina Digitaalse arengu ministeeriumi aseminister Valeria Ionan ja Ukraina ministrite kabinetiülema asetäitja Julia Husieva, kellele pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler Viola Murd tutvustas ministeeriumi tegevust ja ühtse hädaabinumbri 112 kasutuselevõtu Eesti edulugu.

Kohtumise alguses avaldas asekantsler veelkord kaastunnet Ukraina reisilennuki Iraanis toimunud õnnetuses hukkunute peredele ning jätkas siseministeeriumi ja haldusala asutuste eesmärkide, eelarvete ja tegevussuundade tutvustamisega külalistele. Kohtumise peamine eesmärk oli rääkida kahe riigi koostöövõimalustest ühtse hädaabinumbri 112 edukal rakendamisel ka Ukrainas.

„Eestis on ainult üks hädaabinumber 112 kasutusel olnud juba viis aastat ja hea meel on tõdeda, et ühtne üleriigiline hädaabinumber on oluline lüli, et Eesti elanikele oleks õnnetuste korral tagatud kiire abi,“ ütles asekantsler Murd. „Eesti hädaabiteadete menetlemise süsteem on Euroopa kolleegidelt saanud palju kiidusõnu, sest seda on arendatud abivajaja ootusi silmas pidades ning süsteem töötab efektiivselt. Meie ekspertide nõu ja kogemust hinnatakse selles valdkonnas kõrgelt. Eesti eksperdid on alati valmis pakkuma Ukrainale, kui meie peamisele arengukoostööpartnerile, oma oskusteavet, sealhulgas tegema koostööd ühtse hädaabinumbri 112 rakendamiseks ka Ukrainas. Tegelikkuses on Eesti ise Ukraina kriisist väga palju õppinud,“ lisas Murd.

Ukraina delegatsioon külastab täna koos oma võõrustaja Intelcom ESTiga ka Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskust SMIT, Sisekaitseakadeemiat, Häirekeskust ja Idapartnerluse Keskust.