Sa oled siin

Täna toimus siseministeeriumis õigusrikkumise taustaga noortele suunatud STEP-programmi avaüritus

21. aprill 2016 - 9:32
Hea tahte lepingu allkirjastamine
Hea tahte lepingu allkirjastamine

Käesoleval aastal algatas siseministeerium STEP-programmi, mis aitab õigusrikkumise taustaga noortel taas tööle või õppima asuda.

Täna allkirjastati siseministeeriumis õigusrikkumise taustaga noortele suunatud STEP-programmi pidulikul avaüritusel hea tahte leping, millele andsid oma allkirja siseminister Hanno Pevkur, politsei- ja piirivalveameti Põhja prefekt Kristian Jaani, töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel, MTÜ Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE tegevjuht Ene Olle ja MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop.

Siseministeeriumi eestvedamisel käivitus STEP-programm, mis aitab õigusrikkumise taustaga noortel taas tööle või õppima asuda. STEP on mõeldud 15–26-aastastele noortele, keda on karistatud mõne süüteo eest ning kes ei tööta ega õpi kuskil. Programmi käigus leitakse neile sobiv töötamis- või õppimisvõimalus ning nõustatakse neid töötamise ja õppimise käigus. Programmi eesmärk on tuua kokku need osapooled, kes üheskoos saavad astuda suure sammu edasi – noored, kellel on raske leida tööd ning ettevõtjad, kes mõtlevad avaramalt ja tahavad osa võtta ühiskonna arendamisest. 

Programmi viib ellu sihtasutus Omanäolise Kooli Arenduskeskus. Programmi strateegilised koostööpartnerid on politsei- ja piirivalveamet, töötukassa ning spordi- ja noorsooamet.

Kogu tegevust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi perioodi 2014–2020 vahenditest 690 000 euroga.
 

Valdkond: