Sa oled siin

Täna tähistab Eesti sisejulgeoleku päeva

1. detsember 2017 - 10:07

Täna, 1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva, mil peetakse meeles politseinikke, päästjaid, julgeolekutöötajaid, kaitseväelasi ja kõiki neid, kes on pühendanud ennast Eesti elanike ja meie turvalisuse kaitsele.

1. detsembril möödub 93 aastat 1924. aasta detsembris toimunud riigipöördekatse mahasurumisest, kui Nõukogude Liidust saadud relvastuse ja raha toel püüti kukutada Eesti Vabariigi valitsust ja kehtestada Eestis kommunistlik režiim. Mäss suruti maha samal päeval, rahutuste käigus hukkus 26 valitsusjõudude liiget ja tsiviilisikut.

„Võtkem täna endile hetk, et mõelda selle peale, et Eesti vabadus ja iseseisvus ei ole midagi enesestmõistetavat. Suur hulk inimesi teevad iga päev ennastsalgavat tööd selle nimel, et Eesti oleks vaba ja turvaline riik. Minu tänu ja tunnustus neile kõigile!'' sõnas sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort.

Sisejulgeoleku päeva puhul toimub täna Tallinnas ja veebiruumis mitu sündmust:

  • Varahommikul kell 5.24 mälestatakse Tondi kasarmute ees Tondipoiste mälestusmärgi juures mässu mahasurumise käigus hukkunud kadette. Kõne peab kõrgema sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm. Lisainfo: Annett Kreitsman, Kaitseväe ühendatud õppeasutuste meediaspetsialist, tel 510 0231.
  • Kell 9 süüdatakse Rahumäe kalmistul küünlad ning siseminister, siseministeeriumi kantsler ja politseijuhid asetavad pärja 1924. aasta mässukatsel hukkunute ning Tallinnas ja Harjumaal hukkunud politseinike mälestuseks. Lisainfo: Seiko Kuik, politsei- ja piirivalveameti vanempressiesindaja, tel 5352 4070.
  • Kell 17–18 (algusega Nunne 18 eest) toimub Tallinna vanalinnas tasuta ajaloomatk, mida veab ajaloolane Jaak Juske. Tasuta tuurile on oodatud kõik huvilised. Juske räägib 1924. aastal toimunud mässukatsest ja sellest, millise hinnaga kaitsti nii Eesti riiki kui ka Tallinnat. Lisainfo: www.facebook.com/events/1710053599013917 või siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Evelina Nõmme, tel 5841 4065.
  • Selleks, et sisejulgeoleku valdkonna haridust veidi avada, saavad kõik huvilised 1. ja 2. detsembril võimaluse küsida sisekaitseakadeemia neljas erinevas kolledžis õppivalt kadetilt kõikvõimalikke küsimusi õppimise, akadeemia erialade, tulevase töö ja muu meelel oleva kohta. Lisainfo: www.facebook.com/events/1754052421313046.

#sisejulgeolekupaev #tondipoisid #detsembrikuumus

Veel uudiseid samal teemal

15.02.2018|Siseministeerium

Eesti toetab plaani tõsta üleeuroopaline elanikkonnakaitse uuele tasemele

Valitsus kiitis täna heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi muutmise kohta.

Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu
06.02.2018|Siseministeerium

Siseminister teeb ettepaneku Arnold Sinisalu ametis jätkamiseks

Siseminister Andres Anvelt teeb kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalule ettepaneku oma ametis jätkata. Sinisalu on ametis alates 2013. aastast.