Sa oled siin

Talgupäeval teavita omavalitsust heakorraprobleemidest nutirakenduse abil

2. mai 2014 - 20:10

Siseministeerium, 2. mai 2014 - Siseministeerium ja Tehnilise Järelevalve Amet kutsuvad talgulisi heakorraprobleemidest omavalitsusi teavitama nutirakenduse abil.

Laupäeval Teeme Ära talgupäeval osalevad inimesed saavad nutirakenduse „Anna teada“ teel kohalikku omavalitsust teavitada näiteks võssa kasvanud liiklusmärgist, prügihunnikust metsa all, lõhutud pargipingist või lahtisest kaevuluugist.

Rakenduse abil ohtlikust kohast teada andes tuleb võimalusel see tähistada nii, et ka teised seda märkaksid ja oskaksid sellest paigast hoiduda.

Tehnilise Järelevalve Ameti ehitus- ja elektriosakonna juhataja Ahto Tuulingu sõnul on tehnovõrkude, vanu veevõtu kaeve, maa-aluseid keldreid, mahuteid ja muid selliseid rajatisi üle Eesti väga palju.

„Igaüks saab aidata ära hoida ohtlikest rajatistest põhjustatud õnnetusi ning on igati tervitatav, et on uus ja mugav viis ohust teavitamiseks,“ ütles Tuuling. „Rakenduse „Anna teada“ teel jõuab info kiiresti ja operatiivselt kohalikku omavalitsusse ja sealt kaudu juba omanikuni, kes peab ohu likvideerima.“

Rakenduse kasutaja saab märkida kaardil probleemi asukoha, kirjutada lühikese selgituse ning lisada foto. Siseministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja asetäitja Margus Lehesaar ütles, et rakendus on tehtud võimalikult kasutajasõbralikuks.

"Inimene ei pea valla piire teadma, rakendus suudab ise seda teha, sest kõik kohalikud omavalitsused on süsteemiga automaatselt liidetud. Samuti ei pea inimene mõtlema, millise asutuse haldusalasse märgitud probleem kuulub,“ ütles Lehesaar.

Omavalitsuste arendusjuhtidega koostöös loodud mobiilirakendus valmis siseministeeriumi tellimusel eelmisel aastal. Selle valmistas OÜ GoSwift ning seda haldab AS Andmevara. Projekti rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Rakendus sobib nii Android kui ka Apple iOS operatsioonisüsteemidega nutitelefonidele. Lisainfot kodulehelt http://kov.riik.ee/annateada/.

Viimase 20 päeva jooksul edastatud teateid saab vaadata aadressilt http://www.viljandivald.ee/teavita-probleemist/vaata-teavitusi.

Lisainfo:
siseministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja at Margus Lehesaar, 6125176, margus.lehesaar@siseministeerium.ee

Veel uudiseid samal teemal

11.07.2020|Siseministeerium

Solman: valminud kodanikuühiskonna programm keskendub inimeste ja kogukondade aktiivsusele

Kodanikuühiskonna senisest tõhusamaks arendamiseks on valminud terviklik plaan, mille roll on valdkonna tegevuste planeerimisel lähtuda laiemalt vabaühenduste ja ühiskonna vajadustest. Kui varasemad plaanid on keskendunud poliitika kujundamises osalemisele, võetakse seekordsega siht inimeste ja kogukondade aktiivsusele.

18.06.2020|Siseministeerium

Rahvastikuminister: Lõppes Üleilmse eestluse programmi sisendkorje

Eile, 17. juunil toimus veebivahendusel järjekorras kolmas Ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni koosolek. Videokoosoleku eesmärgiks oli ÜEKK liikmetega ühiselt üle vaadata üleilmse eestluse programmi koostamise hetkeseis, et programm planeeritult aasta lõpus valmiks.