Sa oled siin

Suvised suurüritused on ka taskuvaraste kogunemispaik

13. juuni 2018 - 14:00

Taskuvarasetel on kolm meelispaika, kus tegutseda – söögikohad, suurüritused ja ühistransport. Neis kohtades kipub inimeste tähelepanu hajuma ning tihti jäetakse oma asjad järelevalveta. Suvi toob tänavatele rohkelt turiste ja viib inimesed külastama suurüritusi, mistõttu ka taskuvargad muutuvad soojade ilmadega aktiivsemaks.

Täna, 13. juunil alustab kampaania #KaitseTaskuid, mille eesmärk on tuletada meelde, kuidas inimene saab enda vara hoida ning vältida taskuvarga ohvriks sattumist. Tegemist on Euroopa kuriteoennetuse võrgustiku poolt koordineeritava kampaaniaga, milles osaleb 22 Euroopa Liidu riiki. Kampaania eesmärk on panustada varavastaste organiseeritud kuritegude vastu võitlemisse. 

Kampaania kohta saab lähemalt lugeda lehel kriminaalpoliitika.ee.

Takistamaks taskuvaraste tegutsemist, tasub meeles pidada:

  • Taskuvaraste tegutsemispaigad on rahvarohked kohad. Varas suudab väga oskuslikult leida hetke, kus tema tegutsemine jääb märkamatuks.
  • Ära kanna väärtuslikke esemeid seljakoti välistaskus ja ühissõidukis hoia kotti enda ees käes.
  • Ära hoia dokumente, raha, mobiiltelefoni riiete välistaskus.
  • Hoia kotti nii, et seda poleks kerge teie käest jõuga rebida.
  • Ära jäta oma asju järelevalveta ega kohtadesse, kuhu võõrastel inimestel on vaba juurdepääs.
  • Suhtu umbusklikult inimestesse, kes üritavad avalikes kohtades selge põhjuseta (nt midagi reklaamides või rääkides segast juttu) kontakti otsida. Tegemist võib olla grupiviisilise tegevusega, kus üks inimene juhib teie tähelepanu mujale, sel ajal kui teine varastab teie asju.
  • Ühistranspordis jälgi inimesi, kelle tähelepanu on suunatud kõrvalseisjate kottidele-taskutele, kes vahetavad kohti ilma vajaduseta, üritavad teid igast küljest ümbritseda.
  • Rohkem nõuandeid saab lugeda politsei koduleheküljelt.

 

Veel uudiseid samal teemal

30.05.2018|Siseministeerium

Audit piiriprojektis pahatahtlikkust ega hooletust ei tuvastanud

Siseminister Andres Anvelti korraldusel läbi viidud audit ei tuvastanud, et Eesti idapiiri väljaehitamise projekti juhtimisel esineks pahatahtlikkust või hooletust.

27.04.2018|Siseministeerium

Lähisuhtevägivalla tõkestamisel on oluline asutustevaheline kiire koostöö

Pärnu linnas ja maakonnas viidi kolme ja poole kuu jooksul läbi lähisuhtevägivalla pilootprojekt, kus katsetati teistsugust lähenemist lähisuhtevägivallale. Projekti käigus tõestus, et tihe asutustevaheline koostöö ja kohene abi vägivalla ohvritele on parim viis vägivalla jätkumise lõpetamiseks.