Sa oled siin

Spordil põhinev arenguprogramm SPIN laienes Kohtla-Järvele

2. september 2016 - 14:22

Täna peeti Ahtme spordihallis spordil põhineva ennetusprogrammi SPIN avaüritus, millega Tallinnas üle 400 noore kaasanud programm laieneb ka Ida-Virumaale.

Programm SPIN põhineb Inglismaalt pärit mudelil, mille käigus noored arendavad lisaks jalgpallitreeningutele ka oma sotsiaalseid oskusi. Eestis poolteist aastat tegutsenud programmis on osalenud 417 noort Lasnamäelt ja Põhja-Tallinnast.

Järgmisest nädalast laieneb programm ka Kohtla-Järvele, kus tööd alustab kolm treeninggruppi: 10–13 aastastele poistele mõeldud grupid Ahtme ning Järve linnaosades ning 10–13 aastastele tüdrukutele mõeldud grupp Ahtme linnaosas.

„SPIN on väga hea näide sellest, kuidas huvitegevuse abil saab noortele õpetada eluks vajalikke oskusi ja tugevdada kogukondi,“ rääkis siseminister Hanno Pevkur. „Programmi edus on suurt rolli mänginud ka kohalike omavalitsuste, eraettevõtete ja koolide huvi ja panus – suur aitäh teile kõigile!“

Pooleteise aasta jooksul on programmis osalenud 417 noort, praegu käib koos viis rühma Põhja-Tallinnas ja neli rühma Lasnamäel. Gruppe juhendavad jalgpalli tipptreenerid ning noorsootöö taustaga abitreenerid. Lisaks sportlikule tegevusele õpivad noored töötubades selliseid oskusi nagu meeskonnatöö, suhtlemisoskus ja konfliktide ennetamine.

Programmis osalemine on noortele tasuta, eelnevat jalgpallioskust osalejatelt ei eeldata. Programmi tööle panevad õla alla Siseministeerium, Heateo Sihtasutus, Eesti Jalgpalli Liit, Kohtla-Järve linn, Briti Nõukogu, Politsei- ja Piirivalveamet ning paljud teised partnerid, SPIN-programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Valdkond: