Sa oled siin

SMITi töötajate palgad tõusevad keskmiselt 20 protsenti

29. juuni 2018 - 15:47

Siseminister Andres Anvelt ja SMITi juht Ragner Paevere leppisid kokku, et Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) töötajate palgatõusuks eraldatakse 2019. aastal kokku 1,882 miljonit eurot, mis on 19,9% asutuse palgafondist.

„Infotehnoloogia on kriitiline osa meie siseturvalisuse tagamisest. SMIT haldab ja arendab täna üle saja kriitilise tähtsusega IT-süsteemi, mis muudavad politseinike ja päästjate elu tunduvalt kergemaks ja võimaldavad inimestele pakkuda oluliselt paremat siseturvalisust. Näiteks aitab see lahendada dokumentide taotlemise ootejärjekordade probleemi,“ rääkis siseminister Andres Anvelt. „IT sektoris on töökäte puudus muutunud järjest teravamaks. Seda enam annab see tunda riigisektoris, kus IT töötajate palgatase on olnud aastaid keskmisest madalam,“ lisas Anvelt.

Palgatõus võimaldab tõsta SMITi keskmine palk IT sektori palgaturu keskmisele tasemele ja hoida häid IT spetsialiste SMITis. Keskmiselt tõusevad SMITi töötajate palgad 20%, millele lisandub tulemustasu. Näiteks hakkab tipparendaja keskmine palk olema senise 2800 euro asemel olema ligi 3700 eurot.

Töötajate palgad vaadatakse üle ametikohtade lõikes, eelkõige on fookuses infosüsteemide arendamise ja haldamisega tegelevate töötajate palgad, kuna selles valdkonnas on tööjõupuudus hetkel suurim. Näiteks on SMITis hetkel 12 vaba arendaja töökohta.