Sa oled siin

Siseminister tunnustas Liibüat rändesurvega toimetulekul

1. november 2017 - 17:04

Siseminister Andres Anvelt tunnustas kolleege Liibüast pingutuste eest rändesurvega toimetulekul, olukorras, kus Liibüa kaudu soovib jätkuvalt Euroopasse pääseda suur hulk inimesi.

„Eesistujana kinnitame, et Euroopa Liit keskendub Vahemere keskosa rändetee probleemide lahendamisele alates ranna- ja piirivalvevõimekuse tõstmisest, lõpetades smugeldajate võrgustike likvideerimise ning Liibüa kohalike omavalitsuste sotsiaalmajandusliku olukorra parandamisega,“ rõhutas Anvelt.

Siseminister sõnas, et on huvitatud lähitulevikus Liibüat külastamisest, et tutvuda reaalse kohapealse olukorraga ja väljakutsetega, millega Liibüa silmitsi seisab. „Tänasel kohtumisel ütlesid head kolleegid, et nad ei oota Eestilt arenguabi, vaid oskusteavet. Nüüd ongi vaja välja selgitada, millises valdkonnas saame oma teadmistega abiks olla,“ märkis siseminister.

Kohtumisel arutati ka Eesti idapiiri ehitust ning sinna paigaldatavaid tehnilisi piirivalvelahendusi. See on ühtlasi üks võimalik koostöökoht, sest Liibüal on huvi soetada Eesti piirivalvelahendusi pakkuvalt ettevõttelt Defendec piiriseire tehnoloogiat.

Siseminister tutvustas Liibüa delegatsioonile ka Eestis toimivaid e-lahendusi, identimise viise ja ID-kaarti.