Sa oled siin

Siseminister Mart Helme: PPA põhimääruse muutmisega astusime esimese sammu eraldiseisva piirivalve loomiseks

8. mai 2020 - 11:53

Siseminister Mart Helme allkirjastas täna Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) põhimääruse muudatuse, millega luuakse PPA koosseisu piirivalveosakond, mida hakkab juhtima peadirektori asetäitja piirivalve alal.

„Siseministeeriumi vastutus riigi turvalisuse ja julgeoleku tagamisel on järjest enam suurenenud ning seda aktuaalsem on arendada politseid ja piirivalvet eraldi suundadena,“ ütles siseminister Mart Helme. „Valdkonna terviklikuma juhtimise ning kriisiolukordadeks valmisoleku suurendamisega muutub piirivalve tugevamaks. Elu on näidanud, et peame erinevateks piirivalveülesanneteks valmis olema olenemata sellest, milline on sündmuse iseloom või ulatus. Tugevam piirivalve tähendab ka täiendavat varustust ja väljaõpet ning idapiiri väljaehitamist,“ lisas Helme.

PPA piirivalveosakonda koondatakse kõik piirihaldust puudutavad teenused ning valdkonna arendamise, planeerimise ja haldamisega seotud ülesanded ning personal. Samuti hakkab piirivalveosakond tegelema piirivalvevaldkonna kriisireguleerimisalase tegevuse korraldamise ja koordineerimisega. Piirivalveosakonna olemasolevale personalile korraldatakse täiendõpe ning juurde luuakse ka kümmekond uut ametikohta. Piirivalveosakonda hakkab juhtima peadirektori asetäitja piirivalve alal.

Eraldiseisva piirivalve loomise otsustas Vabariigi Valitsus oma tegevusprogrammis.

Valdkond: 
News category: 

Veel uudiseid samal teemal

17.07.2020|Siseministeerium

Siseminister: soovime kriisireservi lõplikud lahendused panna paika koostöös

Siseminister Mart Helme selgitas tänasel pressikonverentsil politsei ja piirivalve kriisireservi loomise vajalikkust ja põhimõtteid. Praegu esimesel kooskõlastusringil oleva kriisireservi loomise eelnõu osas soovib Siseministeerium teha tagasiside andjatega igakülgset koostööd.

07.07.2020|Siseministeerium

Eesti toetab Saksamaa ideed EL-i ülesest politseipartnerlusest

Täna toimus Saksamaa Euroopa Liidu (EL) Nõukogu eesistumise esimene EL-i siseministrite mitteametlik videokohtumine, mille ühe päevakorrapunktina arutati Euroopa politseipartnerluse ideed.