Sa oled siin

Siseminister kutsub üles esitama kodanikupäeva aumärgi kandidaate

8. oktoober 2015 - 7:56

Siseminister Hanno Pevkur kutsub üles esitama kodanikupäeva aumärgi tunnustusele inimesi, kes on silma paistnud kodanikuaktiivsuse, vabatahtliku töö või panusega ühiskonnaellu. 

„Juba kaheksateistkümnendat korda tunnustab siseministeerium kodanikupäeva aumärgiga neid inimesi meie seast, kes on end kodanikuna näidanud parimast küljest. Nad on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas,“ ütles siseminister Hanno Pevkur.

Kandidaate saavad siseministrile esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 1. november.

Kodanikupäeva aumärgid annavad 26. novembril toimuval pidulikul kodanikupäeva tunnustusüritusel üle peaminister Taavi Rõivas ja siseminister Hanno Pevkur. Kodanikupäev on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Sel päeval juhime tähelepanu kodanikutundele ning kodaniku õigustele ja kohustustele. Uued Eesti kodanikud saavad oma kodakondsustunnistused kätte kodanikupäevale pühendatult just novembri lõpus pidulikel tseremooniatel Tartus, Narvas ja Tallinnas. Novembri lõpus toimub kolmandat korda ka maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mille raames tutvustatakse vabakonna tegemisi ja korraldatakse erinevaid üritusi üle Eesti. Peagi kuulutab kultuuriministeerium välja ka aasta kodaniku valimise.

Täiendavat informatsiooni kodanikupäeva ja kandidaatide esitamise kohta saab siseministeeriumi veebilehelt www.siseministeerium.ee/kodanikupaev.    

#kodanikupäev #aumärk #kodanik #tunnustus