Sa oled siin

Siseminister külastab sel nädalal Ameerika Ühendriike

3. veebruar 2020 - 14:15

Siseminister Mart Helme viibib 3.-7. veebruarini Ameerika Ühendriikide pealinnas Washingtonis töövisiidil. Visiidi raames külastab siseminister FBI Akadeemiat, kohtub Department of Homeland Security, Department of Justice, Drug Enforcement Administration ja State Treasury esindajatega.

„Ameerika Ühendriikides on palju oma valdkonna spetsialiste ja kogemuste vahetus tuleb kasuks kõigile osapooltele,“ sõnas siseminister Mart Helme. „Kohtun USA-s uimastiennetuse ekspertidega, kes oskavad anda nõu, kuidas ka Eestis aktuaalse sõltuvusprobleemiga tõhusamalt tegeleda. Lisaks võitlusele fentanüüliga, olen huvitatud kogemuste ja teadmiste jagamisest võitluses kanepiga. Meil Eestis ei kao see teema kuhugi, USA kolleegidel on näited elust enesest võtta.“

Ühtlasi osaleb siseminister töökoosolekutel nii sise- kui ka justiitsministeeriumis, mille eesmärgiks on arutada, kuidas leida lahendusi USA ja Eesti sarnastele, kuid mastaabilt sootuks erinevatele probleemidele – rahapesu ja ebaseaduslik ränne. „Eestile on oluline koostöö USAga rahapesu ennetamisel ning võimalik tehniline abi strateegilise analüüsi võimekuse ülesehitamisel. Kuna rahapesu on rahvusvahelist laadi kuritegu, peab ka selle ennetamine ning juhtumite lahendamine põhinema rahvusvahelisel koostööl,“ ütles Helme.

„Külastus FBI Akadeemiasse annab võimaluse tänada seda organisatsiooni pikaajalise ja eduka koostöö eest ekspertide koolitamisel. Samuti saame kinnitada, ootame FBI Akadeemia direktorit septembris Tallinnas toimuvale FBI Riikliku Akadeemia lõpetanuid koondava assotsiatsiooni Euroopa haru konverentsile,“ lisas Mart Helme.

Ameerika Ühendriikide visiit sisaldab muu hulgas ka Valge Maja külastust, palvushommikusööki ja rahvusvahelisi kohtumisi.