Sa oled siin

Siseminister kohtus ühinemist plaanivate Pärnumaa omavalitsuste juhtidega

13. juuli 2014 - 19:30

SISEMINISTEERIUM, 11. juuli 2014 - Siseminister Hanno Pevkur kohtus täna Pärnumaal Vändra valla, Vändra alevi ja Tootsi valla juhtidega, et arutada vabatahtliku ühinemise arenguid ja riigi tuge selles protsessis.

Omavalitsusüksused plaanivad selle aasta lõpuks valmis saada ühendvalla visiooni ning uueks aastaks ühinemislepingu esialgse versiooni. Siseminister Hanno Pevkur tunnustas vallajuhte ühinemisprotsessi vedamise eest ja julgustas esimesel võimalusel ühinemisotsuseid tegema ka volikogude tasandil. "Vändra näol on tegemist tugeva keskusega ja uus ühendvald ligi 6000 elanikuga võimaldaks pakkuda oma elanikele kõiki vajalikke teenuseid. Ka riigil on põhjust hoida teenuseid nii suures vallas - Vändras on nii erihoolekande- kui hooldekodu ja hooldusravikeskus, lisaks riigipoolsele ühinemistoetusele oleks vajalik ehitada Vändrasse ka uus päästekomando maja," märkis Pevkur.

Siseministeeriumi koordineeritud konsultantide ja ekspertide meeskond nõustab juba praegu Vändra valla, Vändra alevi ja Tootsi valla ühinemisläbirääkimiste protsessi. Nõustamismeeskonna ülesandeks on eelkõige pakkuda omavalitsustele tuge ühinemise ettevalmistamiseks, läbirääkimiste pidamiseks ja avaliku arvamuse väljaselgitamiseks, et ühinemine oleks läbi viidud parimal võimalikul tasemel.

Aasta alguse seisuga oli elanike arv Vändra vallas 2779, Vändra alevis 2369 ja Tootsi vallas 823 elanikku. Eestis on 215 kohaliku omavalitsuse üksust, neist 30 linna ja 185 valda. Viimane liitumine Pärnumaal toimus 2013. aastal, mil Lavassaare vald liitus Audru vallaga. 2009. aastal liitusid aga Vändra ja Kaisma vald.

#ühinemine #KOV