Sa oled siin

Siseminister ja rahvastikuminister avaldavad kaastunnet Männiku pansionaadi tulekahjus hukkunute lähedastele

13. jaanuar 2021 - 14:32

Siseminister Alar Laneman ja rahvastikuminister Riina Solman avaldavad kaastunnet 12. jaanuaril Ida-Virumaal Lüganuse vallas Aa külas süttinud Männiku pansionaadi tulekahjus hukkunute lähedastele.

„Sügav kaastunne hukkunute lähedastele. Olen mures, sest aasta on alanud mitme suure tulekahjuga. On äärmiselt kurb, et täna öösel toimunud tulekahjus jättis oma elu kolm inimest ja üks kannatanu on haiglas,“ ütles siseminister Alar Laneman. „Alles eile rääkisime Päästeameti pressikonverentsil, kui oluline on märgata ja ennetada, et selliseid õnnetusi ei juhtuks,“ lisas Laneman.

„Minu sügav kaastunne lahkunute peredele, kellel tuleb nüüd silmitsi seista kurva uudisega,“ sõnas rahvastikuminister Riina Solman. „Sellised õnnetused meenutavad, kuivõrd oluline on, et igas kodus ja igas asutuses tehtaks kõik, et õnnetusi ennetada.“

Eile õhtul kell 22.17 sai häirekeskus teate, et Ida-Virumaal Lüganuse vallas Aa külas põleb Männiku pansionaat, kus viibis sel hetkel kokku 47 inimest. Väljakutsele anti kõrgeim prioriteet. Päästjate kohale jõudes alustati kõige olulisema asjana inimeste päästmise ning evakueerimisega, sest inimelu on kõige tähtsam. Kahjuks hukkus põlengus siiski kolm inimest ning üks kannatanu viidi haiglasse.

Praegu käivad menetlustööd, et selgitada välja tulekahju tekkepõhjus. Menetlust juhib Politsei- ja Piirivalveamet, kaasatud on Päästeamet.

News category: