Sa oled siin

Siseminister Helme: Euroopa Komisjoni uus rände- ja varjupaigalepe peab sobima kõikidele liikmesriikidele

23. september 2020 - 16:02

Siseminister Mart Helme sõnul hakkavad Euroopa Liidu liikmesriigid Euroopa Komisjoni uue rände- ja varjupaigaleppe ettepaneku kohta alles ühiseid seisukohti kujundama.

„On oluline rõhutada, et tegemist on Euroopa Komisjoni esialgsete ettepanekutega, mida alles hakatakse liikmesriikide poolt arutama. Lõpptulemusena on meil tarvis kompromisslahendust, mis sobib kõikidele Euroopa Liidu riikidele,“ ütles siseminister Mart Helme. „Eesti on alati nõus abistama rändesurve all olevaid riike rahaliselt ning saatma kriisikoldesse oma tehnikat ja eksperte,“ lisas ta.

Siseminister sõnas, et Euroopa Liidu siseministrite esimene kohtumine, kus uut kokkulepet arutatakse, toimub 8. oktoobril ning selleks ajaks on kõik osapooled jõudnud ka eelnõude sisuga tutvuda.

„Kindlasti kordame kohtumisel üle oma seisukoha, et Eesti ei toeta varjupaigataotlejate kohustuslikku ümberpaigutamist. Samas on komisjoni ettepanekus mitmeid väga olulisi elemente,“ ütles siseminister. „Täna teame seda, et nii mõnedki meie varasematel kohtumistel väljapakutud ettepanekud on eelnõude paketti kirja saanud. Näiteks tõdemus, et rände paremaks haldamiseks on vaja tagada tugev välispiiri kaitse, võimaldada ebaseaduslike sisserändajate tagasisaatmist otse välispiiril ja tegeleda rände algpõhjustega ennetavalt juba lähteriigis,“ lisas Helme.

Euroopa Komisjon avalikustas 23. septembril uue rände- ja varjupaigaleppe ettepaneku, mille eesmärk on luua Euroopa Liidu ülene raamistik rände paremaks haldamiseks. Ettepanek koosneb tegevuskavast ja 11 eelnõust. Komisjoni avaldatud algatustes peavad omavahel kokku leppima Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlament.

Valdkond: 
News category: 

Veel uudiseid samal teemal

05.06.2020|Siseministeerium

Siseminister Mart Helme EL kolleegidele: pooldame EL välispiiri taasavamise edasilükkamist vähemalt juuni lõpuni

Siseminister Mart Helme osales täna Euroopa Liidu (EL) justiits- ja siseküsimuste nõukogu mitteametlikul videokohtumisel, kus arutati ajutiste EL-siseste piirikontrollide kaotamist ning välispiiride taasavamist kolmandate riikide elanikele.
 
16.03.2017|Siseministeerium

Siseministeeriumi ja Euroopa Komisjoni esindajad arutasid Eesti eesistumise julgeolekuvaldkonna prioriteete

Tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi kabinetiülema Martin Selmayri ja peasekretär Alexander Italianeriga arutasid siseministeeriumi juhtivametnikud läheneva eesistumisega seonduvaid prioriteete sisejulgeoleku valdkonnas.