Sa oled siin

Siseministeeriumi 15. nädala eelinfo (09.04-15.04)

9. aprill 2018 - 9:34

Esmaspäev, 9. aprill
• Siseminister Andres Anvelt ja kantsler Lauri Lugna osalevad riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istungil, et anda siseministeeriumi poolne ülevaade tegevustest korruptsiooni tõkestamisel.

Teisipäev, 10. aprill
• Siseminister Andres Anvelt ja KAPO peadirektor Arnold Sinisalu kohtuvad Riigikogu IRL fraktsiooniga. Kohtumise teema on KAPO peadirektori ametis jätkamine järgmisel ametiajal. Ettepaneku peadirektorilt ametit jätkata tegi siseminister veebruaris.
• Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort osaleb 10.-11.aprillil Helsingis Põhjamaade hübriidohtude vastumeetmete teemalisel seminaril, mille korraldab Euroopa Liidu hübriidohtude tõrjumise keskus.
• Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt osaleb Kodanikuühiskonna Sihtkapital SA (KÜSK) nõukogu koosolekul.
Kolmapäev, 11. aprill
• Siseminister Andres Anvelt, PPA peadirektor Elmar Vaher ja KAPO peadirektor Arnold Sinisalu kohtuvad riigikogu Vabaerakonna, Reformierakonna ja Keskerakonna fraktsioonidega seoses PPA ja KAPO peadirektorite järgmise ametiajaga. Siseminister toetas peadirektorite jätkamist neis ametites märtsis.
• Siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna osaleb 11.-13. aprillil kõrgematel sotsiaalkaitse kursustel, mille eestvedaja on sotsiaalministeerium.

Neljapäev, 12. aprill

• Minister Andres Anvelt osaleb valitsuse väljasõiduistungil ning valitsuskabineti nõupidamisel, kus on arutlusel riigieelarvestrateegia aastateks 2019-2022.
• Sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koorti juhtimisel koguneb Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) nõukogu koosolek.
• Korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt ning Euroopa Liidu ja välissuhete osakonna juhataja Kristi Värk osalevad 12.-13. aprillil Viinis toimuval Salzburgi foorumi ministrite konverentsil ja eesistumise mitmik-kohtumisel, mille fookuses on rände- ja sisejulgeolekualased väljakutsed.

See protsess võimaldab Eestil osaleda eesistumise triost pikemas EL siseküsimuste planeerimistsüklis ning anda oma panus ka sügiseseks Viinis toimuvaks siseturvalisuse alaseks tippkohtumiseks.
• Kantsler Lauri Lugna osaleb riigikogus konverentsil „Tähelepanelik Eesti“, mille fookuses on teadveloleku praktikate programmide kogemus Ühendkuningriikide ja Eesti asutustes.

Reede, 13. aprill
• Kantsler Lauri Lugna osaleb siseministeeriumis uue siseturvalisuse arengukava (aastateks 2020-2030) koostamise seminaril, mis uurib tegevuskeskkonna suundumusi. Seekordne peateema on inimeste hoiakud ja väärtused muutuvas ühiskonnas ning kuidas nendega arvestada turvalise Eesti loomisel.


Lisainfo:
Evelina Nõmme
kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist
evelina.nomme@siseministeerium.ee
612 5031 / 58414065