Sa oled siin

Siseministeerium loob sisekaitse reservi

5. august 2019 - 18:18

Selleks, et tagada riigikaitseliste kriiside puhul tõhus ülesannete täitmine sisejulgeoleku haldusala puudutavates tegevustes on siseministeeriumil plaanis luua sisekaitse reserv.

Siseminister Mart Helme sõnul võimaldab sisekaitse reserv Siseministeeriumi haldusalas saavutada vajaliku tegutsemisvõime, mis vastab võimalikele, kuigi vähetõenäolistele ohtudele ja kindlustab sisekaitse ülesannete täitmise jätkusuutlikult ka kriiside puhul.

Loodava reservi funktsioonideks oleks piirikaitse tugevdamine kriiside korral, massiliste korratuste ohjamine ning objektikaitse tagamine võimalike eriolukordade puhul.

Siseministeerium on alates maikuust analüüsinud ja väljatöötanud uusi ning tõhusamaid võimalusi sisejulgeoleku tagamiseks kriisiolukordade puhul ning lähtutud on ka Gruusia ning Ukraina konfliktide õppetundidest.

Kui hädaolukordade lahendamisele kaasatakse rahuaja reserve nagu abipolitseinikud ja vabatahtlikud ning kriiside lahendamisele kaasatavad asutused, siis riigikaitseliste kriiside korral pole rahuaja reservid täies ulatuses kaasatavad ega piisavad toetamaks Siseministeeriumi haldusala tegevusi riigikaitse ülesannete täitmisel ja sisekaitse tagamisel.

Siseministeerium tutvustab lähinädalatel sisekaitse reservi moodustamise plaani lähemalt.

Reservi loomine kuulub ka Vabariigi Valitsuse 100 päeva plaanis kokkulepitud tegevuskava hulka.