Sa oled siin

Siseministeerium kutsub üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid

7. jaanuar 2019 - 7:46

Siseministeerium kutsub üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke ja neid toetavaid ettevõtteid, asutusi, ühinguid ja eraisikuid. Kandidaate saavad esitada kõik Eesti inimesed ja organisatsioonid hiljemalt 28. jaanuariks.

„Vabatahtlikud päästjad, merepäästjad ja abipolitseinikud teevad väga olulist tööd oma vabast ajast ja tahtest, olles usaldusväärseteks partneriteks kutselistele jõududele. Seda kõike ühe eesmärgi nimel: et Eestis oleks jätkuvalt turvaline elada,“ ütles siseminister Katri Raik. Tema sõnul väärivad samamoodi esiletõstmist vabatahtlike toetajad, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi ning panustanud vabatahtlike töösse muul moel, olgu siis rahaliselt või isikliku ajaga.

Siseministeerium ootab ettepanekuid neljas kategoorias:
- aasta vabatahtlik päästekomando või reservpäästerühm,
- aasta vabatahtlik merepäästeühing,
- aasta abipolitseinike rühm,
- aasta siseturvalisuse vabatahtlike toetaja.

Möödunud aastal pälvis aasta abipolitseinike rühma aunimetuse politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Võru abipolitseinike rühm. Tegemist on silmapaistva abipolitseinike rühmaga, mida iseloomustab suur panus ennetustöösse, noorte liikmete lisandumine ja kaasalöömine piirivalvelises tegevuses. Mullune parim vabatahtlik merepäästeühing oli Lääne-Eesti vabatahtlik reservpäästerühm, mille merepäästevõimekus ulatub Nõva lahest Virtsu sadamani. Parimaks vabatahtlikuks päästekomandoks osutus mullu Kambja vabatahtlik päästekomando, keda iseloomustab pikaajaline ja pühendunud töö turvalisuse tõstmisel kogukonnas.

Kandidaate saab esitada siseministeeriumi kodulehe veebivormi kaudu, samal leheküljel saab tutvuda täiendava infoga: https://www.siseministeerium.ee/et/vabatahtlikud. Laekunud ettepanekute seast valib siseminister hindamiskomisjoni ettepanekul välja kuni kümme füüsilist või juriidilist isikut ja kolm rühma, kes pälvivad tunnustuse.

Auhinnatud vabatahtlikud ja nende toetajad tehakse teatavaks 26. veebruaril siseministeeriumis toimuval pidulikul vastuvõtul. Siseministeerium tunnustab siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid sellisel kujul seitsmendat korda.

Eestis on üle 500 vabatahtliku merepäästja, üle 1000 abipolitseiniku ja ligi 2000 vabatahtlikku päästjat.

#tunnustus #vabatahtlikud


 

Valdkond: