Sa oled siin

Siseministeerium eraldab siseturvalisuse vabatahtlike toetamiseks 166 000 eurot

30. oktoober 2014 - 11:27
Vabatahtlikud päästjad (Foto: Siseministeerium / Annika Haas)
Vabatahtlikud päästjad (Foto: Siseministeerium / Annika Haas)

SISEMINISTEERIUM, 30. oktoober 2014 - Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse 2014. aasta toetusprogrammi, millega toetatakse siseturvalisuse valdkonnas tegutsevaid vabatahtlikke täiendavalt 166 000 euroga.

„Abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja naabrivalve edendajate kodanikuaktiivsus ning vabatahtlik tegevus annab märkimisväärse panuse kogukonna turvatunde tagamisse. Selle täiendava toetusega tahame tõsta vabatahtlike võimekust ja aidata kaasa vabatahtlike koostöö arendamisele maakondades,“ sõnas siseminister Hanno Pevkur.

Maavalitsused kuulutavad hiljemalt 31. oktoobril välja maakondlikud taotlusvoorud, kust saavad toetust taotleda abipolitseinikke ja vabatahtlikke päästjaid ühendavad mittetulundusühingud ning naabrivalve tegevust edendavad organisatsioonid. Samuti saavad toetust küsida vabatahtlikke mere- ja järvepäästjaid ühendavad mittetulundusühingud, politsei- ja piirivalveamet ning vabatahtlikku päästekomandot pidavad kohalikud omavalitsused.

Programmist toetatakse maakonna siseturvalisuse vabatahtlike tegevuse edendamist: koolitusi ja õppevisiite, töövahendite soetamist, olmetingimuste parandamist, uuringute ja analüüside koostamist jne.

Eestis on oktoobrikuu seisuga 865 abipolitseinikku ning 109 lepingu alusel päästeteenust pakkuvat vabatahtlikku päästekomandot. Lepinguliselt kaasatud merepäästega tegelevaid vabatahtlike ühinguid on 29.

#siseturvalisus #vabatahtlikud #abipolitseinik #maavalitsus

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Siseministeerium

Valitsus suunab 890 tuhat eurot PPA kriisivõimekuse tõstmiseks

Siseministeerium saab 2020. aasta Vabariigi Valitsuse sihtotstarbelisest reservist Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) kriisivõimekuse tõstmiseks 890 000 eurot, et kaasata lisaressursse pikaajaliste ja ulatuslike kriiside lahendamiseks.

31.07.2019|Siseministeerium

Augustikuust hakkab kehtima abipolitseiniku seaduse muudatus

1. augustist rakendub abipolitseiniku seaduse muudatus, mis loob võimalused abipolitseinikel avaliku korra kaitsmisel seista kindlamalt politseiniku kõrval ja ühist ülesannet täita. Täna on abipolitseinikke 1080 ning nende panus kogukonna kaitsesse oli 2018. aastal 96 000 tundi.