Sa oled siin

Siseministeerium andis üle eu-LISA peakorteri

6. juuli 2018 - 13:21

Siseminister Andres Anvelt ja IT-agentuuri eu-LISA tegevdirektor Krum Grakov allkirjastasid täna lepingu, mille kohaselt  läheb Tallinnas Vesilennuki tänaval asuv hoone nende kasutusse. eu-LISA peakorteri Eestisse rajamise otsustasid 2011. aastal Euroopa Parlament ja Nõukogu ning Eesti valitsus lubas leida agentuurile väärika asukoha ja ehitada nende vajadustele vastava peakorteri.

Siseminister Andres Anvelt ütles, et eu-LISA peakorter pole lihtsalt hoone Tallinnas, vaid tegu on märgilise tähtsusega asutusega Euroopa Liidus. „Oma IT-tegevusega tagavad nad vaba liikumise meile kõigile ning aitavad valvata ja kindlustada Euroopa Liidu välispiiri.“

eu-LISA tegevdirektor Krum Grakov: „Me täname Eesti valitsust toetuse eest, mida oleme kogenud alates 2012. aasta lõpust, mil  meie esimesed töötajad tulid Tallinnasse, et hakata üles ehitama Euroopa Liidu uue ameti – eu-LISA – peakorterit. 

Tänane päev on oluline teetähis mitte üksnes meie ametile, vaid Euroopale laiemalt. Eile kiitis Euroopa Parlament heaks otsuse, millega antakse eu-LISA-le tugevam mandaat. Tugevam mandaat tähendab täiendavaid ülesandeid ja vastutust. Selleks, et saaksime meile seatud kõrgeid ootusi ka praktiliselt täita, vajame vastavaid töötingimusi. Nüüd on meil suurepärased tingimused ning lubage mul veel kord avaldada tänu kõikidele osapooltele, kes panustasid sellesse, et meil on nüüd oma alaline „kodu“ – eu-LISA peakorteri maja Tallinnas.“  

IT-agentuur eu-LISA vastutab teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II), viisainfosüsteemi (VIS) ja Eurodaci ("suuremahulised IT-süsteemid") operatiivjuhtimise eest. Agentuuri peakorter asub Tallinnas ja tehnilise infrastruktuuri asukoht on Strasbourgis.


 

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

24.11.2015|Siseministeerium

AS Andmevara on plaanis müüa aprilli lõpuks

Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas käskkirja riigile kuuluva äriühingu AS Andmevara aktsiate võõrandamiseks. Sellega saab alguse Andmevara aktsiate müügiprotsess, mis on plaanis lõpule viia hiljemalt 30. aprilliks 2016.

07.12.2014|Siseministeerium

Pevkur: teeme e-residentsuse digi-ID veel lihtsamaks

SISEMINISTEERIUM, 27.11.2014 - Täna sai valitsuse heakskiidu välismaalaste seadusega seotud muudatused, mis lihtsustavad järgmisest aastast välismaalastele e-residentsuse digi-ID andmist veelgi.