Sa oled siin

Selle aasta viimases kriisikomisjonis keskenduti kriisiinfotelefonile ja elanikkonnakaitsele

30. november 2016 - 18:18

Täna, 30. novembril kogunes siseministeeriumis valitsuse kriisikomisjon. Olulisemate teemadena olid laual kriisiinfotelefoni loomine ja elanikkonnakaitse rakkerühm. „Eestis pole kiiret ja mugavat kriisiaegset infokanalit inimestele, kes soovivad infot toimunu kohta ning tahavad teada, kas nende lähedased on elu ja tervise juures,“ sõnas siseministeeriumi päästepoliitika asekantsler Hannes Kont. Sellest ajendatuna jõuti kriisikomisjonis eelmise aasta sügisel seisukohale, et luua tuleb üleriigiline kriisiinfotelefon, mis suudaks lühikese aja jooksul teenindada sadu kõnesid. Vastavalt vajadusele püsti pandav kriisiinfotelefon tuleb Kondi sõnul luua selleks, et vältida hädaabinumbri ülekoormamist kriisiolukordades. Selleks kutsuti häirekeskuse vedamisel tänavu jaanuaris kokku rühm eksperte, kes on tänaseks pakkunud välja võimalused, kuidas uus teenus üles ehitada. Kriisikomisjoni liikmed esitavad oma seisukohad edasiste sammude osas 12. jaanuariks 2017. Teise olulise punktina andis elanikkonnakaitse rakkerühma juht Margo Klaos komisjoni liikmetele ülevaate rakkerühma esimese aasta tööst. Nende ülesanne on töötada välja kontseptsioon Eesti elanike kaitsmiseks kõikvõimalikes kriisiolukordadeks. Selleks on nad muuhulgas osalenud mitme uuringu läbiviimisel, koduste varude soovituste ja elanikele mõeldud käitumisjuhiste väljatöötamisel ning õpetajate koolitamisel. Kontseptsiooni esialgne versioon valmib uue aasta alguses. Lisaks kinnitati tänasel kohtumisel kriisikomisjoni 2017. aasta tööplaan. Valitsuse kriisikomisjon koordineerib valitsuse tegevust kriisireguleerimise küsimustes ja esitab ettepanekuid selle valdkonna edendamiseks. Komisjon, kuhu kuuluvad siseminister, ministeeriumite kantslerid, politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ja häirekeskuse juhid, kaitseväe peastaabi ülem ja teised kõrged ametnikud, käib koos vähemalt korra kvartalis. #kriisikomisjon #kriisiinfotelefon #KRIT #elanikkonnakaitse

NÄDALA EELINFO

Neljapäev, 22. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
- Kantsler Lauri Lugna kohtub siseministeeriumis USA saatkonna sisejulgeolekuvaldkonna ekspertidega.


Reede, 23. august
- Rahvastikuminister Riina Solman viibib visiidil Riias, Läti Vabariigis. Solman kohtub Läti Valitsuse demograafianõuniku ja sotsiaalkaitseministriga ning esineb ettekandega Globaalse Eesti programmist Eesti Kultuuriseltside Ühenduse suvekoolis. Samuti osaleb Solman pärgade asetamisel Läti Vabadussambale MRP aastapäeva tähistamiseks.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.