Sa oled siin

Riigi pakutavate tasuta eesti keele kursuste vastu on huvi suur

19. detsember 2018 - 11:11

Eile hommikul algas sisekaitseakadeemia kodulehel registreerimine 2019. aasta veebruaris alustavatele tasuta eesti keele kursustele, mis on mõeldud Eesti kodakondsust taotlevatele inimestele. Esimese ööpäevaga on keeleõppelepingu sõlmimiseks esitanud avalduse ligi 200 inimest.

„Suur huvi kodakondsuse taotlemiseks vajaliku eesti keele taseme saavutamise vastu kinnitab, et meie venekeelsete elanike hulgas on Eesti Vabariigi kodakondsus kõrges hinnas,“ sõnas siseminister Katri Raik. „Sel aastal õpib erinevate ministeeriumite haldusalas ja erineva rahastuse toel tasuta eesti keelt vähemalt 8000 Eesti inimest. On oluline, et selline võimalus säiliks ja pigem kasvaks ka edaspidi,“ lisas siseminister.

Sisekaitseakadeemia nõunik Jana Kondrašova paneb kõigile huvilistele aga südamele, et avaldust esitades tuleks olla tähelepanelik ning sisestada kogu küsitud info korrektselt. Kursustel osalemiseks sõlmitakse inimesega keeleõppeleping, mille kohaselt kannab kursuste kõik kulud riik juhul, kui inimene esitab kursuste edukal lõpetamisel taotluse Eesti kodakondsuse saamiseks.

Riik pakub 2019. aastast võimalust sõlmida keeleõppeleping vähemalt viis aastat Eestis seaduslikul alusel elanud inimestel, kes vastavad põhilistele kodakondsuse taotlemise tingimustele ja kes soovivad taotleda Eesti kodakondsust.

Esimesed keeleõppegrupid avatakse 2019. aasta veebruaris, nii Tallinnas kui Narvas. Keeleõppegruppide hulk ja paigad selguvad vastavalt nende täitumisele ning sooviavaldustele.

Lisainfo ja registreerimine: www.sisekaitse.ee/eestikeel

Kontakt:
Jana Kondrašova, sisekaitseakadeemia nõunik, jana.kondrasova@sisekaitse.ee, +372 5511 638.

Allikas: sisekaitseakadeemia pressiteade

Valdkond: 

Veel uudiseid samal teemal

26.04.2018|Siseministeerium

Kodakondsuse soovijatele muutub eesti keele õpe kättesaadavamaks

Valitsus kiitis heaks kodakondsuse seaduse muudatuse, millega laiendatakse eesti keele õppimise võimalusi Eesti kodakondsuse soovijate jaoks.

NÄDALA EELINFO

Esmaspäev, 26. august
- Rahvastikuminister Riina Solman kohtub sotsiaalministri ja Eesti Lasterikaste Perede Liiduga.
 

Teisipäev, 27. august
- 27.-29. augustil osaleb pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsler Viola Murd HELCOM ja BALEX DELTA 2019 õppusel Taanis. PPA-st osaleb ka laevastiku lipulaev Kindral Kurvits. Tulenevalt õppuste järjekorrast jõuab 2020 aastal õppuse korraldamis kord Eestile.


Kolmapäev, 28. august
- Siseminister Mart Helme kohtub Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa ameti (eu-LISA) direktori Krum Garkovi ja haldusnõukogu esimehe Zsolt Szolnokiga
- Kantsler Lauri Lugna kohtub Soome Siseministeeriumi kantsleri Illka Salmiga ning tutvub Soome piirivalvega.


Neljapäev, 29. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad VV väljasõiduistungil Kagu-Eestis.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.