Sa oled siin

Rändeala Arvamusfestivalil: kas on siis rändekriis või mitte?

12. august 2016 - 13:16

Homme, 13. augustil on Arvamusfestivalil terve päeva jooksul võimalik osaleda aruteludel rände teemadel, kogeda virtuaalreaalsuse kaudu elu pagulaslaagris ning kaasa mõelda, mis paneb inimesi rändama ja mis tagasi koju minema.

Alates hommikul kella 10st saab terve päeva jooksul Eesti Pagulasabi ja ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti eestvedamisel virtuaalreaalsuse kaudu kogeda elu Za'atari pagulaslaagris Jordaanias koos Sidra-nimelise tüdrukuga. Samal kellaajal kutsub Tartu Ülikooli eetikakeskus interaktiivse mängu „Väärtuste avastaja“ abil avastama iseennast.

Kas meil on rändekriis või mitte, mida see endaga kaasa toob ja millised mured meid rändeküsimustega seoses tegelikult kammitsevad, saab kuulda kahel arutelul. Arvamust avaldavad Hanno Pevkur, Uku Särekanno, Anni Säär, Mari-Liis Jakobson, Eero Janson, Tiit Tammaru ja Raivo Vare. Arutelusid modereerivad Mart Nutt ja Marju Lauristin.

Rändealal minnakse ka teaduslikuks kätte ja eksperimendi käigus testitakse inimeste arvamusi välismaalaste suhtes ning selgitatakse hoiakute tekkimist. Eksperdid kirjeldavad Eestisse sisserännanute tegelikke profiile ning arutlevad selle üle, miks Eesti elanikud ei ole välismaalaste suhtes eriti avatud. Tarmo Jüristo modereeritava arutelu panelistid on Karmen Maikalu, Aune Valk ja David Vseviov. Päeva lõpuks arutavad Peter Gornischeff, Ave Lauren, Piret Kärtner ja Tõnu Pekk selle üle, kas eestlased välismaal on Eesti jaoks kaotatud ajud või hoopis Eesti saadikud välismaal.

Arutelud toimuvad eesti keeles, kuid kõikidel rändeala aruteludel tehakse sünkroontõlge inglise keelde. Arvamusfestivali rändeala tegevused toimuvad Riigikantselei projekti AMIF2015-14 “Rändekommunikatsioon ja seire” raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ja Eesti Siseministeerium.

Uuri rändeala kohta lähemalt siit.

Valdkond: