Sa oled siin

Rahvastikuminister õnnitles koolinoorte ideekonkursi „Mina suudan“ võitjaid

25. november 2019 - 14:16

Rahvastikuminister õnnitles tänasel kodanikupäeva pidulikul tunnustusüritusel koolinoorte ideekonkursi „Mina suudan“ võitjaid. Ideekonkursi eesmärgiks oli innustada noori mõtlema oma kodukoha probleemidele ja pakkuma neile kodanikualgatuse formaadis lahendusi.

Koolinoorte ideekonkursi „Mina suudan“ võitjad ja nende juhendajad pälvisid SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt stipendiumi. „Kõik suured teod saavad alguse ideest ja soovist midagi paremaks muuta. On hea meel tõdeda, et tänased noored märkavad oma kodukoha probleeme ja mõtlevad nende probleemide lahendusvõimalustele,“  märkis Solman.

Ideekonkursi võitsid põhikooli astmes Väike-Maarja Gümnaasiumi 6. klassi ja Kohtla- Järve Ahtme Gümnaasiumi 9. klassi õpilased. Gümnaasiumi astmes olid võidukad Viimsi Gümnaasiumi 11. klassi ja Tallinna 21. Kooli 12. klassi õpilased. Silmapaistva ja läbimõeldud töö eest tõsteti esile Valga Priimetsa Kooli 8. klassi õpilase esitatud ideed. Konkursi aktiivseima kooli tiitli pälvis Kihnu Kool.

Agu Laius, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja rõhutas: „Ideed, mis kätkevad endas tahet neid ka ellu viia on kodanikuks olemise alus. Nii õpime, et riik oleme meie ise.“

Koolinoorte ideekonkurss toimus sel aastal esmakordselt ja võistlusideid laekus sellele ligi sada. Konkursi kuulutas välja rahvastikuminister, et innustada noori kogukondlikele probleemidele kodanikualgatuse formaadis lahendusi pakkuma ning toetada õpetajaid kodanikuühiskonna temaatika käsitlemisel koolitundides.