Sa oled siin

Rahvastikuminister: Lõppes Üleilmse eestluse programmi sisendkorje

18. juuni 2020 - 9:32

Eile, 17. juunil toimus veebivahendusel järjekorras kolmas Ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni koosolek. Videokoosoleku eesmärgiks oli ÜEKK liikmetega ühiselt üle vaadata üleilmse eestluse programmi koostamise hetkeseis, et programm planeeritult aasta lõpus valmiks.


Käesolevalt on lõppenud sisendikorje kaheksas valdkondlikus töörühmas ning toimub teksti ühtlustamine programmi juhtrühma poolt. Töörühmadesse kuuluvad liikmed ministeeriumitest ja nende  allasutustest ning aktiivsed liikmed rahvuskaaslaste kogukondadest. „Mul on hea meel, et oleme jõudsalt programmiga vaatamata kriisiolukorrast tulenenud töökorralduse muudatustest edasi liikunud. Tunnustan meie aktiivseid rahvuskaaslasi üleilmselt, kes selle programmi valmimisse kaasa aitavad,“ ütles programmi koostamist juhtiv Solman.

Programmi koostamisega paralleelselt toimub ühtlasi ka valdkonna arengukava „Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava 2021-2030“ väljatöötamine.

Ülemaailmse eestluse koostöökomisjoni järgmine kohtumine on planeeritud 29.09.2020 Tartus. Üleilmse eestluse programm valmib vastavalt Vabariigi Valitsuse tööplaanile novembris 2020.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

News category: 

Veel uudiseid samal teemal

10.08.2020|Siseministeerium

Kodanikuühiskonna Sihtkapital alustas tööd Viljandis

 

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) alustas 1. augustist tööd Viljandis. Täna toimus sel puhul Viljandi riigimajas pidulik avamine. KÜSKi kolimine on osa riigipalgaliste töökohtade Tallinnast välja kolimise plaanist.

07.08.2020|Siseministeerium

Rahvastikuminister: meeste kodade võrgustik väärib laiendamist

Täna, 7. augustil külastab rahvastikuminister Riina Solman Tartus tegutsevat Meeste Koda, mille üks eesmärk on laiendada nn Men´s Shedide liikumist üle Eesti. Aasta tagasi kodanikualgatusena loodud Meeste Kojas tehakse puutööd ja otsitakse koos võimalusi meeste heaolu tõstmiseks ja selle väärtustamiseks.