Sa oled siin

Rahvastikuminister ja ELPL president: inimeste suurim rikkus on lapsed

12. juuli 2019 - 12:53
Rahvastikuministri ja ELPL kohtumine (Vasakul Aage Õunap ning paremal Riina Solman)

Rahvastikuminister Riina Solman kohtus täna Viljandis Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) esindajatega. Minister tunnustas suuri peresid ja rõhutas, et Eesti rahva püsimiseks peaks peredesse sündima rohkem lapsi ning seda peab toetama ka perepoliitika.

„Peame ühiskonnana tegema pingutusi, et meie peredes oleks rohkem lapsi,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman. „Riigi ja valitsuse asi pole õpetada peresid elama, aga on selge, et kui meil on peredes keskmiselt vähem kui kaks last, siis sureme me pikas perspektiivis rahvana välja.“

Minister lisas, et Eesti vanemahüvitise ja lastetoetuste süsteem on loodud sellisena, et see toetaks rohkem suuri peresid. „Riik kavatseb perepoliitikas ka tulevikus keskenduda sellele, et meie peredes oleks rohkem lapsi. Iga laps on rikkus nii perele kui ühiskonnale,“ lausus rahvastikuminister.

Eesti lasterikaste perede liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on lasterikkus armastuse, õnne, töökuse, pühendumuse ning tugevate ja ühtehoidvate vanemate tunnus. „Eesti rahvuse püsimajäämiseks peab ühiskond ja selles valitsevad hoiakud olema last ning perekonda toetavad,“ lisas ta.

Õunap rõhutas, et kolme ja enama lapsega vanemad peaksid olema uus normaalsus nii tööandjate, perepiletit müüvate kultuuriasutuste kui ka pankade silmis. „Lapsed ei ole vanemate kaasas käiv risk, vaid edasipüüdluste ja paremaks inimeseks olemise väljund,“ täpsustas lasterikaste perede liidu president.

ELPL on loodud 1996. aastal ning see on nelja ja enama lapsega peresid koondav katusorganisatsioon. Organisatsioon väärtustab ja toetab suuri peresid ning selle liikmesorganisatsioonid tegutsevad kõikides Eesti maakondades. Liidu võrgustikku kuulub 1550 nelja ja enama lapsega peret, kus on sirgumas enam kui 7000 last.

NÄDALA EELINFO

Neljapäev, 22. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
- Kantsler Lauri Lugna kohtub siseministeeriumis USA saatkonna sisejulgeolekuvaldkonna ekspertidega.


Reede, 23. august
- Rahvastikuminister Riina Solman viibib visiidil Riias, Läti Vabariigis. Solman kohtub Läti Valitsuse demograafianõuniku ja sotsiaalkaitseministriga ning esineb ettekandega Globaalse Eesti programmist Eesti Kultuuriseltside Ühenduse suvekoolis. Samuti osaleb Solman pärgade asetamisel Läti Vabadussambale MRP aastapäeva tähistamiseks.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.