Sa oled siin

Rahvastikuminister: eesti keele majast kujuneb oluline eesti meele, hariduse ja kultuuri keskus Narvas

1. oktoober 2019 - 12:55
Rahvastikuminister Riina Solman eesti keele maja avamisel

Täna, 1. oktoobril ütles rahvastikuminister Riina Solman Narvas eesti keele maja ja Integratsiooni Sihtasutuse peakontori avamisel, et uus eesti keele maja mängib tähtsat rolli eesti keele omandamisel ja hoidmisel. Minister väljendas lootust, et nendest ruumidest saab hubane eesti keele ja meele, hariduse ja kultuuri keskus Narva linnas.

„Eesti keele omandamise ja hoidmisega seotud tegevused on oluliseks osaks vundamendist nii Lõimuva Eesti kui Rahvuskaaslaste programmides ning samuti saab see nii olema ka loodava Globaalse Eesti programmi puhul,“ ütles rahvastikuminister.

Integratsiooni Sihtasutus on rahvastikuministrile oluline koostööpartner ülemaailmse eestluse edendamisel. „Sihtasutuse tegevusväli on laienenud ülemaailmseks, pakkudes nõustamist ja toetust Eestisse tagasipöördujatele. Ülemaailmsele eestlaskonnale informatsiooni andev portaal on samuti tulemas sihtasutuse haldamisele. Mõlemad tegevussuunad saavad kindlasti olema ühtedeks tugisammastest Globaalse Eesti programmis, mida oleme ühiselt koostama asunud,“ märkis Solman.

Meie põhiseaduses on eesti rahvas lubanud seista eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest läbi aegade. Rahvastikuministri sõnul on Integratsiooni Sihtasutuse ja Narva eesti keele maja töötajad selle põhiseadusesse kirjapandu otsesed elluviijad. „Eesti keel säilib seni, kuni on olemas inimesed, kes seda keelt omandavad, kes seda keelt oskavad rääkida ja kes seda keelt oskavad õpetada. Majas, kus meil täna on rõõm viibida, on olemas professionaalsed ja missioonitundlikud õpetajad, on olemas õpilased ja on olemas väga head tingimused selleks tööks,“ sõnas minister. „Selle maja aadresski on väga sobiv ja kõigile meeldejääv – kui mõelda meie rahvuseepose kangelastele, siis ilmselt oleks keeruline leida eesti keelt ja meelt edendavale majale veelgi paremat asukohta kui Linda tänav.“

Integratsiooni Sihtasutuse peakontor ja Narva eesti keele maja uued ruumid, kus saavad kõik soovijad tasuta õppida ja harjutada eesti keelt, asuvad Narvas aadressil Linda 2 endistes „Baltijetsi“ tehase ruumides.