Sa oled siin

Pressikutse siseturvalisuse vabatahtlike tunnustamisele

22. veebruar 2018 - 14:34

Head ajakirjanikud!

Olete oodatud teisipäeval, 27. veebruaril kell 13.00 siseministeeriumi suurde saali (Pikk 61, IV korrus, Tallinn), kus siseminister Andres Anvelt, politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnustavad siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid. Välja kuulutatakse 2017. aasta parim vabatahtlik päästekomando, vabatahtlik merepäästeühing ja abipolitseinike rühm. Samuti tänatakse siseturvalisuse vabatahtlike toetajad.

Siseturvalisuse vabatahtlikud aitavad Eestit päevast päeva teha turvalisemaks paigaks, aidates päästa inimesi tuleõnnetusest või uppumisest ja hoides ära kuritegusid. Samuti väärivad tunnustust vabatahtlike toetajad, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi, panustanud vabatahtlike töösse rahaliselt või oma isikliku ajaga. Siseministeerium tunnustab siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid sellisel kujul kuuendat korda.

Olete oodatud! Palun andke oma tulekuplaanist teada hiljemalt esmaspäeval, 26. veebruaril aadressil merje.klopets@siseministeerium.ee või telefonil 521 2892. 

 

NÄDALA EELINFO

Neljapäev, 22. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
- Kantsler Lauri Lugna kohtub siseministeeriumis USA saatkonna sisejulgeolekuvaldkonna ekspertidega.


Reede, 23. august
- Rahvastikuminister Riina Solman viibib visiidil Riias, Läti Vabariigis. Solman kohtub Läti Valitsuse demograafianõuniku ja sotsiaalkaitseministriga ning esineb ettekandega Globaalse Eesti programmist Eesti Kultuuriseltside Ühenduse suvekoolis. Samuti osaleb Solman pärgade asetamisel Läti Vabadussambale MRP aastapäeva tähistamiseks.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.