Sa oled siin

Pevkur: Narva uus piiripunkt võiks valmida veel sel aastal

2. mai 2014 - 20:22
Jalakäijate järjekord Narva piiripunktis
Jalakäijate järjekord Narva piiripunktis

Siseministeerium, 2. mai 2014 - Siseminister Hanno Pevkur lõpetab täna oma kahepäevase visiidi Ida-Virumaale, kus ta kohtub muuhulgas Ida-Viru maavanema ja Narva linnapeaga, kellega arutatakse piirkonna seniseid arenguid ja uusi väljakutseid.

Minister külastas hommikul Narva maanteepiiripunkti, mille renoveerimiseks ja laiendamiseks on ette nähtud ligi 7 miljonit eurot. "Eesti jaoks on oluline riigi terviklik arenemine ning Narva piiripunkti korrastamine on selle regiooni arengu ja kogu Eesti majanduse seisukohast hädavajalik," ütles siseminister kohtumisel Narva maanteepiiripunkti juhi Kert Uustaluga.

"Piiripunkti renoveerimine võimaldab inimestel kiiremini ja mugavamalt piiri ületada ja aitab kindlasti kaasa ka turismi ja ettevõtluse arengule antud piirkonnas palju kaasa," tõi minister välja põhjused, miks tema jaoks on oluline, et piiripunkti ehitustöödega saaks kiiresti peale hakata.

Narva piiripunkti renoveerimist korraldab Riigi Kinnisvara AS, kes on ehitaja leidmiseks läbi viinud ehitushanke. Ehitustöödega oli plaanis alustada juba lähipäevadel, kuid hanke vaidlustamise tõttu lükkub tööde algus nädalate võrra edasi. „Lõppeesmärgina soovime siiski jätkuvalt Narva uue piiripunkti valmimist veel sel aastal,“ märkis Pevkur kohtumisel.

Varahommikul külastas minister ka Narva Humanitaargümnaasiumit, kus andis 10. ja 11. õpilastele ühiskonnaõpetuse tundi. Õpilased uurisid ministrilt lisaks tema töö kohta ka seda, miks üldse ta valis poliitika. "Oli hea meel näha, et gümnaasiuminoored tunnevad elavat huvi Eesti eluolu ja ühiskonnakorralduse vastu. Sellised kohtumised on minu jaoks väga olulised, et ühest küljest tutvustada valitsuse tegemisi ja teisest küljest saada tagasisidet, mis on gümnaasiuminoorte tänased mured," ütles Pevkur pärast kohtumist.

Pevkur külastas koos linnapeaga ka valmivat Narva promenaadi ja uut ranna-arendust ning suundus seejärel Jõhvi kohtuma maavanemaga niing osalema Jõhvi uue raekojahoone avamisel.

Veel uudiseid samal teemal

07.07.2020|Siseministeerium

Eesti toetab Saksamaa ideed EL-i ülesest politseipartnerlusest

Täna toimus Saksamaa Euroopa Liidu (EL) Nõukogu eesistumise esimene EL-i siseministrite mitteametlik videokohtumine, mille ühe päevakorrapunktina arutati Euroopa politseipartnerluse ideed.

30.06.2020|Siseministeerium

Lasketiirud ja -paigad muudetakse ohutumaks

Siseminister saatis kooskõlastamisele määruse eelnõu, millega soovitakse muuta lasketiirud ja -paigad ohutumaks.