Sa oled siin

Novembris toimuvad maakondades rahvusvahelise kaitse teabepäevad

1. november 2016 - 15:03

Novembrikuus korraldatakse kõigis Eesti maakondades teabepäevad, mis annavad ülevaate rahvusvahelise kaitse valdkonnas viimase aasta jooksul toimunud muutustest ja vastavad maakondades tekkinud küsimustele.

Teabepäevadel „Rahvusvahelise kaitse valdkond ja kohalik tasand“ jagavad rändevaldkonnas tegutsevate asutuste töötajad ja eksperdid seniseid praktilisi kogemusi seoses ümberasustamisega ja ümberpaigutamisega ning tutvustavad Eesti riigi ja Euroopa varjupaigasüsteemi edasisi plaane.

„Aasta jooksul oleme Eestis rändeteemal tublisti targemaks saanud ja meil on tekkinud uusi kogemusi, mida kohalike omavalitsustega jagada. Samas on inimestel rahvusvahelise kaitse saajate kohta veel palju küsimusi, mis vajavad arutamist, neile püüame teabepäevadel koos ekspertide ja ministeeriumite töötajatega vastused leida,“ rääkis teabepäevade korraldaja Kert Valdaru.

Teabepäevadele on oodatud inimesed, kes rahvusvahelise kaitse saajate temaatikaga kokku puutuvad – kohaliku omavalitsuse ja maavalitsuse töötajad ning sotsiaalhoolekande ja haridusvaldkonna inimesed, aga ka kogukonna liidrid ja tugiteenuste pakkujad. Laiema ülevaate saamiseks käsitletakse teabepäevadel ka arengu- ja humanitaarabi teemasid ning Euroopa Liidu rändekriisi lahendamiseks välja pakutud algatusi. Samuti räägitakse julgeolekuga seotud küsimustest ja hirmudest ning nende realiseerumise võimalustest.

Teabepäeva teine pool keskendub igas maakonnas vastava maakonna valitud teemale ning sellega seotud praktilistele küsimustele. Näiteks saab täpsemat teavet usuliste ja kultuuriliste eripärade kohta ning rahvusvahelise kaitse saanute vastuvõtmise kohaliku tasandi kogemusest.

Kohalikud arutelud on jätkuks aasta tagasi toimunud teabepäevadele. Teabepäevi korraldavad Sisekaitseakadeemia ja Siseministeerium koostöös Sotsiaalministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Välisministeeriumi ning rahvusvahelise kaitse valdkonnas tegutsevate vabakonna esindajatega.

Teabepäevad toimuvad:
1. november Harjumaa, Maavalitsuse III korruse saalis
2. november Tartumaa, Haridus- ja teadusministeerium
4. november Järvamaa, Maavalitsuse IV korruse saal
9. november Viljandimaa, Maavalitsuse saal
10. november Põlvamaa, Maavalitsuse suur saal
11. november Võrumaa, Võrumaa Toidukeskuse saal
14. november Saaremaa, Maavalitsuse saal
15. november Hiiumaa, Maavalitsuse saal
17. november Lääne-Virumaa, Maavalitsuse saal
23. november Raplamaa, Maavalitsuse saal
24. november Valgamaa, Maavalitsuse saal
25. november Ida-virumaa, Maavalitsuse III korruse suur ja väike saal
28. november Pärumaa, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium
29. november Jõgevamaa, Jõgevamaa Gümnaasium
30. november Läänemaa, Uuemõisa loss

Lisainfo: teabepäevade korraldaja Kert Valdaru (Sisekaitseakadeemia), tel 509 9620.

Valdkond: