Sa oled siin

Narva kutsub vastavatud jõeäärset promenaadi külastama

11. november 2014 - 9:43
5.novembri õhtupoolikul avati pidulikult Narva jõeäärne promenaad, mis on heakorrastatud, sillutatud, valgustatud ja ootab külastajaid.
5.novembri õhtupoolikul avati pidulikult Narva jõeäärne promenaad, mis on heakorrastatud, sillutatud, valgustatud ja ootab külastajaid.

SISEMINISTEERIUM, 6. november 2014 - 5. novembril avati pidulikult kauaoodatud Narva kaldapealne promenaad, avamist oli tulnud jälgima enam kui tuhat inimest.

Sõnavõtuga esinesid volikogu esimees Tarmo Tammiste ja linnapea Eduard East. Lisaks sõnavõttudele toimus väike meeleolukas kontsert. Sellega kuulutati promenaadi kasutamine avatuks. Avamispidustus ei tähenda siiski promenaadi lõplikku valmimist. See lükkub edasi järgmisesse aastasse, kui saab valmis ja paigaldatakse omale kohale skulptor Aivar Simsoni lõviskulptuuride kompositsioon.

Narva promenaad kujutab endast korda tehtud ja ligi kilomeetri pikkust Narva jõe kaldapealset, mis on sillutatud, valgustatud ja kust leiab asjakohased kujunduselemendid nagu Päikeseplats, vaateplats, Dahlbergi vabaõhulava, Euroopa allee ja Rootsi terrass. Kaldapealse rekonstrueerimise käigus muudeti ja kindlustati kaldajoont ning loodi jalutajatele ohutu ja mugav keskkond, kahjustamata seejuures loodust. Turvalisuse tagamiseks on promenaadile paigaldatud valvekaamerad.

Promenaadi ehitamiseks oli välja kuulutatud avatud riigihange, mille tulemusena teostasid ehitustöid RTS Infraehitus OÜ, Rand ja Tuulberg AS ning Insenerehituse AS. Töid rahastasid Euroopa Liit ja Narva linn. Projekti kogumaksumus on 5 166 469 eurot, millest 4 269 249 eurot Narva linn sai Euroopa Regionaalarengu Fondist Siseministeeriumi linnaliste piirkondade arendamise meetme kaudu, mille rakendusüksuseks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. „Uue väljanägemise ja sisu saanud promenaadi avamine Narva ajaloolises piirkonnas toob meie piirilinna loodetavasti palju külalisi. Mis aga kõige tähtsam - kohalikel elanikel on suurepärane koht, kus oma perede ja sõpradega vaba aega veeta," ütles siseminister Hanno Pevkur.

Lisainfo: Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet tel. 35 99047

Veel uudiseid samal teemal

09.06.2016|Siseministeerium

Narva Aleksandri suurkirik läheb riigi omandisse

Valitsuse tänase otsusega ostab riik koos Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga (EELK) Narva Aleksandri suurkiriku pankrotipesast välja.

Ühispilt Aasta kodanikuga (Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo)
07.12.2014|Siseministeerium

Kodanikupäeva aumärgi pälvisid 15 silmapaistvat inimest

SISEMINISTEERIUM, 26.11.2014 - Täna andsid peaminister Taavi Rõivas ja siseminister Hanno Pevkur üle kodanikupäeva aumärgid, millega tunnustatakse Eesti inimesi, kes on silma paistnud kodanikuaktiivsuse, vabatahtliku töö või panusega ühiskonnaellu.