Sa oled siin

Narva Aleksandri suurkirik läheb riigi omandisse

9. juuni 2016 - 11:02

Valitsuse tänase otsusega ostab riik koos Eesti Evangeelse Luterliku Kirikuga (EELK) Narva Aleksandri suurkiriku pankrotipesast välja.

Valitsus otsustas siseministeeriumile eraldada poole kiriku ostuhinnast ehk 187 500 eurot ning kaasnevateks notari- ja riigilõivukuludeks 2372 eurot. Poole kiriku ostusummast ehk 187 500 eurot tasub EELK. Lisaks Narva Aleksandri suurkirikule päästetakse pankrotipesast ka Sininõmme kalmistu, Vaivara vana ja uus kalmistu, vallasmälestised ning ajaloolise ja kunstilise väärtusega esemed. Ostetav vara läheb siseministeeriumi omandisse. Kalmistud on kavas anda Vaivara vallale.

„Juba 132 aastat tagasi pühitsetud Aleksandri suurkirik on oluline eestluse sümbol Narvas. Nii piirkonnas elavate inimeste kui ka Eesti jaoks laiemalt on oluline, et selline märgilise tähtsusega hoone jääb avalikku kasutusse,“ ütles siseminister Hanno Pevkur. „Järgmise sammuna ongi oluline leida ühine nägemus selles osas, millise sisu hoone saab ja mõistagi tuleb lähtudes kavandatavast sisust paika panna edasiste investeeringute vajadus,“ lisas ta.

Riik on seni kiriku taastamisse investeerinud 2,5 miljonit eurot. Narva Aleksandri kirik pühitseti 28. mail 1884. aastal. Suurkiriku nimetuse omistas kirikule president Lennart Meri 2000. aastal. Narva Aleksandri koguduse pankrot kuulutati välja 2015. aasta aprillis. Koguduse võlausaldajad otsustasid müüa suurkiriku enampakkumisel alghinnaga 500 000 eurot. Lõplik ostuhind 375 000 eurot on enampakkumise välise kokkuleppe tulemus.

#aleksandrikirik #narva #eelk
 

Veel uudiseid samal teemal

Ühispilt Aasta kodanikuga (Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo)
07.12.2014|Siseministeerium

Kodanikupäeva aumärgi pälvisid 15 silmapaistvat inimest

SISEMINISTEERIUM, 26.11.2014 - Täna andsid peaminister Taavi Rõivas ja siseminister Hanno Pevkur üle kodanikupäeva aumärgid, millega tunnustatakse Eesti inimesi, kes on silma paistnud kodanikuaktiivsuse, vabatahtliku töö või panusega ühiskonnaellu.

5.novembri õhtupoolikul avati pidulikult Narva jõeäärne promenaad, mis on heakorrastatud, sillutatud, valgustatud ja ootab külastajaid.
11.11.2014|Siseministeerium

Narva kutsub vastavatud jõeäärset promenaadi külastama

SISEMINISTEERIUM, 6. november 2014 - 5. novembril avati pidulikult kauaoodatud Narva kaldapealne promenaad, avamist oli tulnud jälgima enam kui tuhat inimest.