Sa oled siin

Leia kodule lähim valimisjaoskond kaardirakendusest

21. veebruar 2019 - 7:46

Juba täna algab riigikogu valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskustes. Kaardirakendusest saab vaadata, kus asub elukohale lähim valimisjaoskond ja millal seal hääletada saab. 

Eestis elavatele valijatele määrati valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis olid rahvastikuregistris 1. veebruari seisuga. „Veebiaadressil valimised.rahvastikuregister.ee saab oma rahvastikuregistrisse kantud aadressi sisestades näha enda elukohajärgse valimisjaoskonna infot. See rakendus on valijale abiks nüüd juba teisi valimisi järjest,“ ütles siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas. Eelhääletamise ajal on võimalik hääletada ka teistes valimisjaoskondades peale oma elukohajärgse valimisjaoskonna. Seega sisestades eelhääletamise ajal enda
asukoha aadressi, saab leida endale lähima jaoskonna.

Kaardirakenduse töötas eelmisteks kohalikeks valimisteks välja siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT). SMITi rahvastikuteenuste osakonna juhataja Ene Jürjeri sõnul võeti kaardirakendus inimeste poolt hästi vastu. „Eelmistel valimistel, kui kaardirakendus oli esmakordselt kasutusel, kasutati seda üle 73 000 korra. Rakenduse erinevad kaardikihid võimaldavad saada ülevaadet, kus hääletada, kui inimene soovib hääletada väljaspool elukohta või maakonnakeskuses või kui inimese aadress rahvastikuregistris on omavalitsuse täpsusega,“ lisas Ene Jürjer.

Rakenduses on kirjas nii valimisjaoskonna aadress, lahtiolekuaeg kui ka see, kas jaoskonnas saab eelhääletada või on jaoskond lahti ainult valimispäeval. Samuti saab vaadata hääletamisruume kohalike omavalitsuste kaupa. Rakenduse ülal paremas nurgas on link ka eesti.ee portaalile, kust igaühel on võimalik vaadata temaga seotud valimisinfot. 

Tänavustel riigikogu valimistel on hääleõiguslikke inimesi 958 600. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil. E-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskustes algavad 21. veebruaril ja eelhääletamine kõikides jaoskondades 25. veebruaril.
 

NÄDALA EELINFO

Esmaspäev, 26. august
- Rahvastikuminister Riina Solman kohtub sotsiaalministri ja Eesti Lasterikaste Perede Liiduga.
 

Teisipäev, 27. august
- 27.-29. augustil osaleb pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantsler Viola Murd HELCOM ja BALEX DELTA 2019 õppusel Taanis. PPA-st osaleb ka laevastiku lipulaev Kindral Kurvits. Tulenevalt õppuste järjekorrast jõuab 2020 aastal õppuse korraldamis kord Eestile.


Kolmapäev, 28. august
- Siseminister Mart Helme kohtub Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa ameti (eu-LISA) direktori Krum Garkovi ja haldusnõukogu esimehe Zsolt Szolnokiga
- Kantsler Lauri Lugna kohtub Soome Siseministeeriumi kantsleri Illka Salmiga ning tutvub Soome piirivalvega.


Neljapäev, 29. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad VV väljasõiduistungil Kagu-Eestis.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.