Sa oled siin

Kutse analüüsi tutvustusele: opteerimise teel Eesti kodakondsuse omandamisest

5. detsember 2018 - 14:41

Siseministeeriumi ja Tartu Ülikooli kutse

Olete oodatud reedel, 7. detsembril kell 12.00 algavale analüüsi „Aastatel 1918-1940 opteerimise teel Eesti kodakondsuse omandamise küsimusi käsitlenud õiguse ja halduspraktika analüüs“ tutvustusele.

Ülevaate analüüsi põhijäreldustest teeb Tartu Ülikooli õigusajaloo professor ja analüüsi töögrupi juht Marju Luts-Sootak. Siseministeeriumi poolt kommenteerib tulemusi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus.

Analüüsi tutvustus toimub Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas Tallinnas aadressil Kaarli pst 3, Tallinn.

Optsioon tähendab inimese või mingi osa elanikkonna õigust valida kodakondsus pärast seda, kui on tekkinud uus riik või kui riigis on toimunud territoriaalsed muutused. Eesti kodakondsuse opteerimisest Tartu rahulepingu järgi on möödunud ligi sada aastat. Selle aja jooksul on oluliselt muutunud mitte üksnes poliitilised, majanduslikud, ühiskondlikud jm olud, vaid ka arusaam kodakondsusest ja sellega kaasnevatest õigustest. Nii tellis Siseministeerium Tartu Ülikooli õigusteadlastelt analüüsi Eesti kodakondsusõiguse sellest osast aastatel 1918-1940, mis puudutas Eesti kodakondsuse omandamist rahvusvahelistes lepingutes sätestatud opteerimisega.

Oma osalemisest tutvustusel palume hiljemalt neljapäeval kell 17.00 teada anda Merje Klopetsile Siseministeeriumist aadressil merje.klopets@siseministeerium.ee

Lugupidamisega
Merje Klopets
Siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja kt
5212 892
merje.klopets@siseministeerium.ee

Valdkond: