Sa oled siin

Kohaliku omavalitsuse roll elanikkonnakaitses kasvab

15. märts 2017 - 16:42

Täna alanud Linnade ja Valdade Päevadel arutletakse ühe teemana kohaliku omavalitsuse vastupanuvõimet ning elanikkonnakaitse korraldamist kriisisituatsioonis. Siseminister Andres Anvelt rõhutas, et Eesti valmisoleku kõige erinevamateks kriisideks tagab kõigi osapoolte tihe koostöö.

„Turvalisuse tagamine algab eelkõige meist igaühest endast. See algab perekonnast, kogukonnast, omavalitsusest, elutähtsaid teenuseid osutavatest ettevõtetest ning muidugi riigist,“ sõnas minister elanikkonna kaitset käsitleva töötoa avakõnes.

Hiljuti vastu võetud uues hädaolukorra seaduses täpsustatakse muuhulgas rohkem kui 10 000 elanikuga kohaliku omavalitsuse ülesandeid elutähtsate teenuste korraldamisel. Teisalt kasvab haldusreformiga nende omavalitsuste arv, kes neid ülesandeid täitma peavad asuma. Riigi tervikliku vastupanuvõime suurendamiseks tuleb senisest rohkem kohaliku tasandi valmisolekusse panustada.

„Kohalik omavalitsus teab ja tunneb oma kogukondi ja inimesi kõige paremini ning oskab mõista nende vajadusi. Kes siis veel mõjutaks inimesi turvalisemalt käituma ja neid aitaks, kui mitte kohalik omavalitsus,“ märkis Andres Anvelt.

Erinevate osapoolte rolle ja vastutust elanikkonnakaitses täpsustatakse ka sügisel valmivas elanikkonnakaitse kontseptsioonis, mille väljatöötamisega tegeleb Riigikantselei juurde loodud elanikkonnakaitse rakkerühm.

NÄDALA EELINFO

Neljapäev, 22. august
- Siseminister Mart Helme ja rahvastiku minister Riina Solman osalevad Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.
- Kantsler Lauri Lugna kohtub siseministeeriumis USA saatkonna sisejulgeolekuvaldkonna ekspertidega.


Reede, 23. august
- Rahvastikuminister Riina Solman viibib visiidil Riias, Läti Vabariigis. Solman kohtub Läti Valitsuse demograafianõuniku ja sotsiaalkaitseministriga ning esineb ettekandega Globaalse Eesti programmist Eesti Kultuuriseltside Ühenduse suvekoolis. Samuti osaleb Solman pärgade asetamisel Läti Vabadussambale MRP aastapäeva tähistamiseks.

 

KRIISIOLUKORDADEKS VALMISTUMINE

- Sinu ja su pere hakkamasaamine kriisiolukordades sõltub eelkõige teist endast!

- Ennast ja oma pere saad kaitsta kõige paremini, kui valmistud kriisiolukordadeks ette!

- Vaid sina tead kõige paremini oma pere vajadusi ja võimalusi!

- Tee kriisideks valmistumisel koostööd naabrite ja kogukonnaga!

- Ole valmis nädal aega iseseisvalt hakkama saama!

Käitumisjuhised kriisiolukordadeks leiate veebilehelt www.kriis.ee.