Sa oled siin

Kodanikupäeva aumärgile saab kandidaate esitada

15. oktoober 2020 - 10:23

Rahvastikuminister Riina Solman kutsub üles esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgile. Kandidaate saab esitada kuni 27. oktoobrini läbi siseministeeriumi kodulehe.


„Me ei pane sageli tähelegi, kui suure osa meid ümbritsevast turvalisusetundest moodustavad vabatahtlikud algatused ja vabatahtlike inimeste töö, kes oma panuse eest ei soovi muud, kui vaid maailma paremaks ja elamisväärsemaks muuta,“ ütles rahvastikuminister. Ta lisas, et kodanikupäeva aumärkidega tunnustame neid sädeinimesi, kelle teod loovad meie ümber soojust ja üksteisemõistmist. „Tänu nendele inimestele on nii mõnigi mure saanud lahenduse või probleemne teema jõudnud laiemasse teadvusesse. Täname neid toimekaid ja suure südamega inimesi kodanikupäeval, sest just nemad muudavad oma kogukonna ja meie väikese Eesti veel paremaks,“ rõhutas Solman.

Alates 1998. aastast tunnustab Siseministeerium  kodanikupäeva aumärgiga tegutsejahingega hoolivaid inimesi, kes panustavad meie ühiskonda. Aumärk võidakse anda kodanikuteadvuse väärtustamise eest ühiskonnas; Eesti Vabariigi kodanikukasvatuse edendamise eest; kodanikupäeva korraldamise eest; vastutustundliku töö eest ühiskonnaellu panustamisel. Nad on kogukonnale oluliste tegemiste eestvedajad või pühendunud vabatahtlikud; edendavad kodanikukasvatust ja -hoolivust. Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saavad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid.

Kandidaate saab esitada kodulehe kaudu www.siseministeerium.ee/kodanikupaev 27. oktoobrini.

Ettepaneku tegemisel tuleb kirjeldada kandidaadi panust kohalikul või ühiskondlikul tasandil. Kõik ettepanekud vaatab läbi Siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kuhu kuuluvad riigiasutuste ja kodanikuühenduste esindajad. Et komisjon saaks teha kaalutletud otsuse, on oluline lisada oma ettepanekule põhjalik põhjendus.

Kodanikupäeva aumärgi pälvivad tänavu 15 laureaati. Aumärgi pälvinud inimesed on koos ettepaneku esitajatega oodatud pidulikule kodanikupäeva tänutseremooniale. Kodanikupäeva tänuüritus toimub esmaspäeval, 24. novembril Tallinnas.

Kodanikupäeva aumärgisaajate nimekirja alates 1998. aastast saab näha riigiportaalis eesti.ee.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019

News category: 

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Siseministeerium

Koolinoorte ideekonkurss „Mina suudan“ ootab noorte ideid

Koolinoorte ideekonkurss „Mina suudan“ ootab alates homsest 14. oktoobrini noorte ettepanekuid neid enim puudutavatest probleemidest ja nende lahendustest.

10.08.2020|Siseministeerium

Kodanikuühiskonna Sihtkapital alustas tööd Viljandis

 

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) alustas 1. augustist tööd Viljandis. Täna toimus sel puhul Viljandi riigimajas pidulik avamine. KÜSKi kolimine on osa riigipalgaliste töökohtade Tallinnast välja kolimise plaanist.