Sa oled siin

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada tuleva nädala lõpuni

19. oktoober 2018 - 9:50

Siseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 28. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.

Anname kahekümne esimest korda välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Nad on inimesed, kes haaravad initsiatiivi ja võtavad vastutuse häid asju ära teha.

Kandidaate saavad esitada kõik inimesed, olgu siis eraisikuna või organisatsiooni nimel. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 28. novembril toimuval pidulikul tänuüritusel üle siseminister Andres Anvelt. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku. Tänavu 26. novembrist 2.detsembrini toimub taas ka maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse erinevaid kodanikualgatusi.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel https://www.siseministeerium.ee/kodanikupaev

#kodanikupäev #aumärk #kodanik #tunnustus #heakodanik


 

Veel uudiseid samal teemal

28.03.2019|Siseministeerium

Iga teine inimene on viimase aasta jooksul osalenud vabatahtlikus tegevuses

Siseministeeriumi tellitud ja Balti Uuringute Instituudi läbi viidud uuringust selgub, et iga teine Eesti inimene on viimase aasta jooksul osalenud vabatahtlikus tegevuses.

17.07.2018|Siseministeerium

Siseministeerium otsib kodanikuühiskonna arendamiseks strateegilisi partnereid

Siseministeerium kuulutab välja kolm avalikku konkurssi üle-eestiliselt tegutsevate vabaühenduste leidmiseks, kes panustaksid järgneva kahe aasta jooksul ministeeriumi strateegiliste partneritena kodanikuühiskonna arengukavas toodud eesmärkide saavutamisesse.