Sa oled siin

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada tuleva nädala lõpuni

19. oktoober 2018 - 9:50

Siseministeerium kutsub kuni pühapäeva, 28. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele.

Anname kahekümne esimest korda välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Nad on inimesed, kes haaravad initsiatiivi ja võtavad vastutuse häid asju ära teha.

Kandidaate saavad esitada kõik inimesed, olgu siis eraisikuna või organisatsiooni nimel. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 28. novembril toimuval pidulikul tänuüritusel üle siseminister Andres Anvelt. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku. Tänavu 26. novembrist 2.detsembrini toimub taas ka maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal, mil tutvustatakse erinevaid kodanikualgatusi.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel https://www.siseministeerium.ee/kodanikupaev

#kodanikupäev #aumärk #kodanik #tunnustus #heakodanik


 

Veel uudiseid samal teemal

10.08.2020|Siseministeerium

Kodanikuühiskonna Sihtkapital alustas tööd Viljandis

 

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) alustas 1. augustist tööd Viljandis. Täna toimus sel puhul Viljandi riigimajas pidulik avamine. KÜSKi kolimine on osa riigipalgaliste töökohtade Tallinnast välja kolimise plaanist.

07.08.2020|Siseministeerium

Rahvastikuminister: meeste kodade võrgustik väärib laiendamist

Täna, 7. augustil külastab rahvastikuminister Riina Solman Tartus tegutsevat Meeste Koda, mille üks eesmärk on laiendada nn Men´s Shedide liikumist üle Eesti. Aasta tagasi kodanikualgatusena loodud Meeste Kojas tehakse puutööd ja otsitakse koos võimalusi meeste heaolu tõstmiseks ja selle väärtustamiseks.