Sa oled siin

Kaitsepolitseiameti hinnangul Eestis ohutase tõusnud ei ole

20. detsember 2016 - 10:29

Eile õhtul Saksamaal Berliinis toimunud rünnakut kommenteerides kinnitas siseminister Andres Anvelt, et Euroopa ja Eesti siseturvalisuse ametid annavad tänaste olemasolevate jõududega endast maksimumi, et tagada meie julgeolek ja turvatunne.

„Selliste rünnakute eesmärk on hirmu külvamine ja seeläbi meie otsuste mõjutamine ja kahju tekitamine. Täna hommikul meie ning meie partnerite julgeoleku- ja siseturvalisuse asutustelt saadud värske ülevaate kohaselt Eesti ohutase tõusnud ei ole. Hetkeseisuga puudub info, et rünnakus oleks viga saanud Eesti kodanikud,“ lisas Anvelt.

Kaitsepolitseiamet ja Politsei-ja Piirivalveamet teevad nii riigisiseselt kui ka rahvusvahelises koostöös teiste asutustega kõik endast oleneva selliste rünnakute ennetamiseks ja tõkestamiseks. Kaitsepolitseiamet pole seni täheldanud Eestis ilminguid, mis siinset ohutaset tõstaks. Politsei- ja Piirivalveamet instrueerib pühade perioodil täiendavalt patrulle ning samuti pööratakse turvalisuse tagamisel suuremat tähelepanu videovõimekusele ning olukorra jälgimisele suurema liikluse- ja külastatavusega piirkondades.

Siseminister Andres Anvelt saatis Saksamaa siseminister Karl Ernst Thomas de Maizière’le oma kaastundeavalduse seoses Berliinis toimunud rünnakuga.