Sa oled siin

Kagu-Eesti tegevuskava koostamine on jõudmas lõpusirgele

30. oktoober 2014 - 14:21

SISEMINISTEERIUM, 29. august 2014 - Kagu-Eesti tegevuskava töörühm leppis tänasel kohtumisel Otepääl kokku tegevuskava peafookustes, milleks on ettevõtluse areng ja töökohtade loomine. „Kagu-Eesti piirkonna arendamiseks esitati palju häid ettepanekuid ja täna leppisime kokku strateegilises ühisosas selle piirkonna jaoks,“ ütles töörühma juht, siseminister Hanno Pevkur. „Et inimesed Kagu-Eestisse jääks või tuleks, peab siin eelkõige olema tasuvat ja huvitavat tööd. Nii on sündiva tegevuskava tuumaks ettevõtluse areng, konkurentsivõime suurendamine ja töökohtade loomine. Ettevõtlikkust saame kasvatada juba varakult ja leidub erinevaid võimalusi, kuidas panna kohalik potentsiaal suuremat tulu teenima.“ Samuti on tegevuskava olulisteks valdkondadeks loodusliku- ja kultuuripärandi eripära parem kasutamine, transpordiühendus nii piirkonna sees kui kaugemale liikumiseks ning piirkonna atraktiivsuse tõstmine töö- ja elukohana. Tegevuskava vaatleb Põlva, Valga ja Võru maakonda ühe regioonina. „Koostöös suudetakse Põlva-, Valga- ja Võrumaa elanike heaolu tunduvalt rohkem tõsta kui iga maakond üksi tegutsedes. Et sündiv kava saavutaks mõju nii piirkonnas kui üleriigiliselt, peab see olema tõesti kogu piirkonna ühine kokkulepe,“ osutas Hanno Pevkur. Koalitsioonilepingus kokku lepitud Kagu-Eesti tegevuskava loomiseks moodustas siseminister laiapõhjalise töörühma, kuhu kuuluvad kohalikud eestvedajad ning esindajad erinevatest ametkondadest. Töörühm kohtus esimest korda juuni alguses. Tegevuskava on plaanis esitada valitsusele selle aasta lõpus.

Veel uudiseid samal teemal

13.09.2018|Siseministeerium

Soodustused Eestis õppivatele või siin kõrghariduse omandanud välismaalastele

Suureneva tööjõupuuduse kontekstis on kasulik teada, et Eesti soodustab igakülgselt siin õppivate või siin kõrghariduse omandanud välismaalaste jäämist meie tööturule.

23.07.2018|Siseministeerium

Eesti kavatseb luua innovaatilise viisa

Siseministeerium saadab kooskõlastusele välismaalaste seaduse eelnõu, millega muudetakse välismaalaste Eestis töötamise reeglid paindlikumaks. Samuti on plaanis luua uus viisa liik – diginomaadi viisa.