Sa oled siin

Eesti vajab rohkem sõltuvusalast haridust

1. mai 2014 - 16:31
Uimastiennetuskomisjoni esimees Hanno Pevkur (Foto: valitsuse kommunikatsioonibüroo)

SISEMINISTEERIUM, 30.04.2014 - Täna kohtunud valitsuse uimastiennetuskomisjon tõdes, et Eestis on puudu sõltuvusalaste teadmistega inimesi ning tulevikus peaks kõrgkoolis hakkama mitmel erialal sõltuvusteemasid õpetama.

„Alkoholi- ja narkoprobleemide küüsis olevate inimestega tegelemine eeldab korralikke teadmisi sõltuvuse kujunemisest, sellest vabanemisest ja sellega kaasnevatest probleemidest,“ rääkis uimastiennetuskomisjoni juht, siseminister Hanno Pevkur.

Näiteks puutuvad alkoholi- ja uimastisõltlastega igapäevaselt kokku arstid ja meditsiiniõed, psühholoogid ja psühhiaatrid, aga ka sotsiaaltöötajad ja sotsiaalpedagoogid. „Selles valguses tuleb nentida, et praegu on sõltuvuste käsitlemine näiteks tervishoiutöötajaid koolitavate kõrgkoolide baasõppekavades ebapiisav, mistõttu tuleks lähiaastatel seda mahtu suurendada,“ ütles Pevkur.

Eestis oleks sõltlastele vaja pakkuda praegusest oluliselt rohkem nõustamist ja ravi, aga selleks puudub väljaõppinud personal. Sõltlasega kokku puutumisel peavad töötajad oskama inimeste sõltuvusi märgata, pakkuda neile esmast nõustamist ning olema teadlikud sekkumise võimalusest. Süvenenud probleemidega sõltlaste puhul on vaja juba sõltuvusprobleemidega tegelemise oskusi.

Kaks aastat tagasi loodud uimastiennetuse valitsuskomisjoni kuuluvad sise-, sotsiaal-, haridus- ja justiitsminister, valdkonna eksperdid ning vabakonna ja omavalitsuste esindajad. Komisjoni eesmärk on riiklikult koordineerida uimastialast ennetus- ja ravitegevust.

Lisainfot jagab siseministeeriumi peaspetsialist Ain Peil (tel 5665 5626).

Veel uudiseid samal teemal

Allikas: Pexels
26.07.2019|Siseministeerium

Teadlikkus lähisuhtevägivallast kasvatab politsei väljakutsete arvu

Viimastel aastatel on selgelt kasvanud politsei väljakutsete arv, kus korrakaitsjatel palutakse sekkuda lähisuhtevägivalla juhtumites.

Tark vanem ennetuskampaania
12.06.2014|Siseministeerium

Veerand vanematest arvab, et nad ei saa oma laste alkoholitarvitamist mõjutada

Siseministeeriumi ja Terve Eesti Sihtasutuse kahest erinevast uuringust selgus, et 26% vanematest usub, et nad ei saa oma laste käitumist alkoholi ja tubaka tarvitamise osas mõjutada. Rohkem tunnevad oma mõju vanemad, kes suhtlevad lapsega iga päev.