Sa oled siin

Eesti turvalisust kindlustab mitmekesisem vabatahtlike kaasamine

22. jaanuar 2020 - 15:44

Siseminister Mart Helme ja Siseministeeriumi pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler Viola Murd õnnitlesid täna Riigikogu konverentsisaalis kümnendat sünnipäeva tähistanud Päästeliitu, kes on 2010. aastast tegutsenud selle nimel, et vabatahtlikel päästjatel ja vabatahtlikel merepäästjatel oleks võimalikult lihtne seista selle eest, et elu Eestis oleks ohutum.

„Kümmekond aastat tagasi teoks tehtud mõte luua Eesti turvalisuse ühe alustala – vabatahtlike päästjate – esindusorganisatsioon, on olnud jätkusuutlik ja tänaseks päevaks oleme tõestanud, et vabatahtlikest on kujunenud siseturvalisuse valdkonnale suur ja oluline tugi,“ ütles siseminister Mart Helme Päästeliitu õnnitledes. „Oleme nende kümne aasta jooksul näinud, kuidas rohujuuretasandilt alguse saanud ideid on võimalik suurteks ja võimsateks puudeks kasvatada – rahva enda algatused ja vabatahtlike tegutsemistahe teevad meid riigina tugevaks. Suur tänu meie vabatahtlikele päästjatele, vabatahtlikele merepäästjatele ja valdkonna eestvedajatele, teie olete meie kogukonnahinged ja sädeinimesed. Teie olete need, kes meie riiki edasi viivad,“ lisas Helme.

Pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler Viola Murd sõnas paneeldiskussioonil kaasa rääkides, et siseturvalisuse valdkonna vabatahtlikuna tegutsemise vastu on ühiskonnas suur huvi ja uuringud näitavad, et Eestis on ligi 100 000 inimest, kes on mõelnud vabatahtlikuks päästjaks saamisest või abipolitseiga liitumisest. Asekantsleri sõnul on lähiaastate väljakutseks need inimesed vabatahtlikena valdkonna tegevustesse kaasata. Lahenduseks võiks olla siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste mitmekesistamine ja vabatahtliku päästjana tegutsemise suurem väärtustamine.

„Lisaks motiveeritud inimeste kaasamisele peame väheste ressursside kiuste säilitama valdkonna jätkusuutlikkuse ja heatahtliku suhtumise erinevatesse osapooltesse,“ märkis Murd. „Lõhe võimaluste ja vajaduste vahel on olemas ning ressursse võiks kõigil alati rohkem olla. Hea meel on tõdeda, et nii Riigikogu liikmete kui Eesti ettevõtjate hulgas on neid inimesi, kes rohkemate ressursside leidmisele kaasa aitavad. Me kõik tegutseme ühise eesmärgi nimel – et inimeste elu ja tervis oleks hoitud,“ sõnas Murd.

Ühtlasi kutsub Siseministeerium üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke rühmi ja neid toetavaid ettevõtteid, asutusi, ühinguid ja eraisikuid. Kandidaate saavad esitada kõik Eesti inimesed ja organisatsioonid hiljemalt 27. jaanuariks.

Lisainfo: https://www.siseministeerium.ee/et/vabatahtlikud
 

Valdkond: