Sa oled siin

Avanes taotlusvoor uussisserändajate kohanemise toetamiseks üldhariduskoolis

15. juuli 2019 - 15:22

Täna, 15. juulil avatud taotlusvooruga otsib siseministeerium koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga partnerit, kes aitaks tagada haridusvaldkonna ekspertide pädevust uussisserändajatest õpilaste kohanemise ja õppe toetamiseks üldhariduskoolis.

Toetuse abil pakutakse õpetajatele, õppejuhtidele, tugispetsialistidele, koolide juhtkonna esindajatele, kohalike omavalitsuste haridustöötajatele, lapsevanematele jt koolitusi ning töötatakse välja koolituse ja metoodilised materjalid kultuuridevahelise mõõtme arvestamiseks Eesti haridussüsteemis. Projekt viiakse ellu ajavahemikus 01.11.2019-31.10.2021.

Taotlusvooru kogueelarve on 100 000 eurot ja seda rahastatakse 75% ulatuses Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondist ning 25% ulatuses riigieelarvest.

Taotluste esitamise tähtaeg on 30. august 2019 kell 11.00. Taotlemise vormide ja juhendiga saab tutvuda aadressil www.amif.ee.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2020|Siseministeerium

Eestis kohanemist ja lõimumist toetavad teenused vajavad korrastamist

Rahvastikuminister Riina Solman tutvustas tänasel Vabariigi Valitsuse kabinetnõupidamisel ülevaadet ja analüüsi Eestisse tagasipöördujatele ja väljaspool Eestit elavatele rahvuskaaslastele, uussisserändajatele ning teisest rahvusest püsielanikele pakutavate teenuste kohta.

20.07.2020|Siseministeerium

Kohanemisprogramm Settle in Estonia otsib partnerit keeleõppe koolituste läbiviimiseks

Rahvastikuministri haldusala poolt välja kuulutatud hanke korras otsitakse partnerit kohanemisprogrammi Settle in Estonia A1 ja A2 keeleõppe koolituste läbiviija leidmiseks kuni 2023. aasta keskpaigani. Teenuse sihtgrupiks on juba Eestisse elama asunud uussisserändajad.