Sa oled siin

Avanes taotlusvoor uuringu läbiviimiseks uussisserändajate kohanemisest üldhariduskoolides

26. mai 2020 - 9:02

Täna avatud taotlusvooruga otsib siseministeerium koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga partnerit, kes aitaks viia läbi uuringu, et saada terviklik ülevaade, kuidas toimub praktiliselt uussisserändaja kohanemise toetamine ja eesti keele õpe üldhariduskooli põhikooli astmes.

Uuringu tulemusena täpsustatakse uussisserändaja eduka haridussüsteemis kohanemise kriteeriumid, saadakse ülevaade haridustöötajate valdkondlikust pädevuse tõstmise vajadusest ning selgitatakse välja, milliseid õppetöö korralduslike meetmeid rakendatakse ja millist lisatuge koolid vajavad tööks uussisserändajatest lastega. Projekt viiakse ellu ajavahemikus 01.09.2020-31.03.2022.

Rahvastikuminister Riina Solman: "Eesti haridussüsteemi jõuab üha enam lapsi, kes on pärit uussisserändajate perekondadest. Nende kohanemise toetamine  ja eesti keele õpe on haridussüsteemi õlul, kuid on väga oluline neid selles protsessis toetada õigete ja asjakohaste teadmistega. Siinkohal on oluline mõista, millised on tänase süsteemi kitsaskohad ja kuidas tuleks neid poliitika kujundamise läbi parendada."

Taotlusvooru kogueelarve on 40 000 eurot ja seda rahastatakse 75% ulatuses Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondist ning 25% ulatuses riigieelarvest.

Taotluste esitamise tähtaeg on 30. juuni 2020 kell 11.00. Taotlemise vormide ja juhendiga saab tutvuda aadressil www.amif.ee.


Rahvastikuminister vastutab kohanemispoliitika kujundamise, rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahvastiku kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

News category: 

Veel uudiseid samal teemal

Sisekaitseakadeema uus rektor Marek Link
12.02.2019|Siseministeerium

Sisekaitseakadeemia rektoriks saab Marek Link

Siseminister Katri Raik nimetab Sisekaitseakadeemia rektoriks praeguse arendusprorektori Marek Linki, kes on olnud ka senine rektori kohusetäitja.

08.06.2017|Siseministeerium

Anvelt: oleme rändekriisis Saksamaaga ühes paadis

Täna Berliinis toimunud kohtumisel arutasid Saksa siseminister Thomas de Maizière ja siseminister Andres Anvelt pakilisi rändepoliitikaga seotud küsimusi. Kinniste uste taga peetud arutelu oli konstruktiivne ja otsekohene ning siseminister de Maiziére kinnitas Saksamaa igakülgset toetust Eestile.